Offcanvas module

Kto jedzie na MŚ?

  • Mkk
  • Mkk Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10935 przez Mkk
Mkk odpowiedział w temacie: O:Kto jedzie na MŚ?
Z.Poliszuk napisał:

(...) przecież równie dobrze zasada może być bardzo prosta -jest wolne miejsce i chętny na wyjazd to proszę bardzo...warunek- minimum I klasa sportowa i wyjazd na własny( lub klubowy) koszt...(....)
(...) nie ma przeszkód formalnych aby na zawody jechała osoba nie będąca członkiem KN..można również taką osobe dokoptować do składu KN (...)


Tylko dalej pozostaje pytanie co oznacza "wolne miejsce"? - Właśnie dlatego pytałem wcześniej czy związek ma ograniczenia narzucone przez organizatora MŚ (czyli ISSF) dotyczące ilości zawodników których może zgłosić?

Jeżeli te ograniczenia mają luźny charakter, lub nie istnieją, to jestem ciekaw, czy ktokolwiek z zainteresowanych takim startem rozmawiał kiedykolwiek z odpowiednią komisją PZSS o możliwości indywidualnego dopuszczenia do startu w zawodach głównych? Jeżeli tak, to ciekaw jestem jaka była odpowiedź i czym była uzasadniona?

No i dalej bez odpowiedzi pozostaje pytanie: "czy istnieje możliwość indywidualnego startu z pominięciem zgłoszenia przez PZSS ?" W sporcie zdarzały się już takie przypadki (np. Bode Miller pare lat temu obraził się na kadrę narodową USA i startował sam, poza kadrą , na własny koszt reprezentując jednak w dalszym ciągu barwy narodowe) - może w strzelectwie też jest to możliwe.....

P.S. - doczytałem już dlaczego skład na MŚ jest określony jako WSTĘPNY - został bowiem przygotowany przez PZSS i zgłoszony do zatwierdzenia przez MSiT. Po zatwierdzeniu skład będzie oficjalny i ostateczny ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z.Poliszuk
  • Z.Poliszuk Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10936 przez Z.Poliszuk
Z.Poliszuk odpowiedział w temacie: O:Kto jedzie na MŚ?
zgłoszony na PŚ ,MŚ i ME może zostać zawodnik tylko przez Związek. W naszej dyscyplinie w konkurencji można wystawić tylko 3 zawodników. Co do składu w 100% jest on w gestii PZSS. Ministerstwo zatwierdza składy podane przez związek ingerując jedynie w sytuacji kiedy w składzie jest osoba nie będąca członkiem KN. Ministerstwo prosi o uzasadnienia wyjazdu takiej osoby . Nie ma zatem zadnych przeciwskazań do tego aby na takie zawody wykorzystać wszystkie miejsca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • młody70
  • młody70 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #10937 przez młody70
młody70 odpowiedział w temacie: O:Kto jedzie na MŚ?
Witam.

Przyglądam się tej dyskusji i widzę,że wszystkie wpisy popierają propozycję "unowocześnienia" zasad powoływania zawodników przez PZSS na Zawody Główne.

Wymyślmy zatem reguły i poddajmy je dyskusji chociażby na tym forum celem wypracowania najlepszej formuły.

Owoce naszej pracy w formie pisma/wniosku zobowiązuję się przygotować i dostarczyć Zarządowi PZSS.

GGlady ma rację. Aby nastąpił postęp trzeba zaoferować Związkowi wykonanie pracy u podstaw. Opracowany kompletny pomysł wraz z zasadami oraz konsekwencjami wprowadzenia.

Sądzę, że powyższy pomysł przyczyni się podniesienia rywalizacji wśród zawodników, gdyż tak naprawdę Karda Narodowa nie będzie już składała się z kilku czy kilkunastu zawodników, ale z tych, którzy akurat prezentują wysoki poziom strzelecki.I nie ważne czy jest to zawodnik sportu kwalifikowanego czy GP.

W ten sposób wszystkim będzie się chciało chcieć, gdyż marchewką będą starty w Zawodach Głównych.


Czekam zatem na konstruktywne propozycje.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 9 miesiąc temu przez młody70.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z.Poliszuk
  • Z.Poliszuk Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10938 przez Z.Poliszuk
Z.Poliszuk odpowiedział w temacie: O:Kto jedzie na MŚ?
to chyba dobry pomysł...jest w związku nowa Pani Dyrektor Sportowa , która ponoć chce cos zmienić na lepsze to moze podejdzie do takiej propozycji ze zrozumieniem...w mojej ocenie nalezałoby zarówno uatrakcyjnic zasady współzawodnictwa jak i zasady kwalifikacji do zawodów głównych...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10939 przez guten
guten odpowiedział w temacie: O:Kto jedzie na MŚ?
Pomysł całkiem niezły tylko pamiętam jak raz była prowadzona dyskusja nad pomysłem zmiany regulaminów rozgrywania konkurencji podczas PPGP( dotyczący wprowadzenia finałów po rozegraniu konkurencji ) wtedy podczas rozmowy z panią dyrektor ds. sportowych PZSS usłyszałem o petycji ze zmianami jakie chcemy wprowadzić i że musi się pod nią podpisać większość zawodników. Tym razem zaczynamy prowadzić dyskusje lub też proponować konkretne zmiany dotyczące dużo szerszego tematu, który dotyczy już nie tylko zawodników GP ale też Sportu Kwalifikowanego. Więc jak uda się ustalić jakieś spójne przepisy powoływania składu na zawody międzynarodowe rangi ME, MŚ, PŚ to aby je zgłosić do PZSS prawdopodobnie będzie znów konieczna petycja z poparciem większości zawodników. Wprowadzenie takich zasad jakie proponuje Andrzej miało by pozytywny wpływ na poziom wytrenowania zawodników. Jeżeli pod uwagę w czasie powoływania składu kadry na wyjazd na zawody główne byli by brani zarówno zawodnicy Sportu Kwalifikowanego i GP to by było z korzyścią dla wszystkich. Przecież wśród zawodników GP jest kilku którzy na chwile obecną strzelają na wysokim poziomie a startują też w Sporcie Kwalifikowanym, osiągając bardzo dobre wyniki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • mikołaj52
  • mikołaj52 Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #10940 przez mikołaj52
mikołaj52 odpowiedział w temacie: O:Kto jedzie na MŚ?
Chciałbym bardzo aby takie zmiany nastały może coś w końcu by się ruszyło i Panie-Panowie w PZSS zrozumieli by, że są dla strzelectwa a nie strzelectwo dla nich. Niestety ale mam wrażenie i chyba nie jestem sam w tym przekonaniu, że strzelectwo jest dla nich. Po za odwiedzinami Pana Prezesa na MP seniorów, MP Grupy Powszechnej i pięknym uśmiechem nic nowego nie widziałem i nie usłyszałem. Przepraszam a bym skłamał, pisałem już wcześniej mówiło się o dotacjach na samochody od PZSS dla dwóch klubów (bardzo wysokie kwoty). Pewnie wybranych losowo :laugh:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 9 miesiąc temu przez mikołaj52.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.120 s.