Offcanvas module

Zasady kwalifikacji do Finału Pucharu Polski (sk)

  • Adamix
  • Adamix Avatar
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 tygodni temu #20182 przez Adamix
Adamix odpowiedział w temacie: Zasady kwalifikacji do Finału Pucharu Polski (sk)
Komedia Barei wysiada!!!! Lepiej pośledzić poczynania PZSS!!!!
Jak to się stało, że po cichu udało się zrobić komedię????
Takie jaja to tylko u nas!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #20183 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Zasady kwalifikacji do Finału Pucharu Polski (sk)
Cóż... OK, wybierzmy metodę indukcyjną, od szczegółu do ogółu...

Zmiany zostały zatwierdzone przez Zarząd PZSS (wydaje mi się, że tej "furtki" nieszczęsnej w FPP sk nie było, ale sprawdzę).

1. Argument za skróceniem Pst z 3x20 na 3x10 był dosyć prosty i logiczny - nie może być dwóch mistrzów polski w tej samej konkurencji, a Pst3x20 strzelany jest na MP kobiet i mężczyzn. Ponieważ skrót (sk) skądś się wziął, to logicznym było skrócenie tej konkurencji. Jak ktoś chce strzelać pełną - jest na MP kobiet i mężczyzn. Stąd zmiana.

2. Problem z finałami. Problem polega na tym, że zawodnicy (sk) chcą strzelać jak najwięcej konkurencji, ale najlepiej w sobotę i niedzielę, bo w piątek pracują. Przepraszam za ten brutalny skrót myślowy, ale chyba jasno oddaje on stan rzeczy. Poukładanie programu zawodów i to jeszcze przy przyzwyczajeniu z grupy powszechnej, że na zawody się przyjeżdża, a niekoniecznie na nie zgłasza, stawało się nierealne. Wsadzenie jeszcze finałów zgodnych z nowymi przepisami ISSF to już zupełna mission impossible. Tak więc zdecydowano, że ostateczny będzie wynik konkurencji, a zorganizowanie dodatkowych finałów, czy superfinałów pozostawia się organizatorowi, jak da radę. Stąd taka decyzja (tu mam wątpliwości co do tego zapisu "furtkowego", ale jak wspomniałem - sprawdzam).

To szczegóły, teraz do ogółu...

Padł zarzut, że nie konsultowano zmian ze środowiskiem strzelców SK. To ja będę wredny teraz i zapytam - czyli z kim? Na forum? A na którym? Czy jest jakieś strzeleckie ciało społeczne SK, z którym można by takie konsultacje przeprowadzić?

Kiedyś taka nieformalna grupa się zebrała i doprowadziła do spotkania z Prezesem, większość postulatów przeszła. Teraz jest taka grupa? Jeśli tak, to ja poproszę o jakiś kontakt i daję słowo, że przekażę jej postulaty na posiedzeniu Zarządu PZSS.

Proszę zerknąć na teksty w tym wątku (już 20 stron). Czy powstała jakaś spójna, kompletna propozycja systemu rywalizacji w PP SK z logicznym Finałem? Pomijam ten mój z poprzedniej Olimpiady, teraz okaleczony.

Co zrobić? To proste. Trzeba stworzyć radę zawodników strzelectwa SK, złożoną z najbardziej zaangażowanych, ale też i chcących włożyć trochę pracy w działanie takiej rady (propozycje wysłania młotka do pie....cia się w głowę nie wystarczą) i ... dalej są dwa wyjścia:

a - kierować postulaty, opracowania, propozycje, skargi, wnioski itp. jako ciało niezależne (nikt w Polsce nie broni takiej działalności społecznej),

b - złożyć informację o powołaniu takiej rady zawodników strzelectwa SK do Zarządu PZSS z wnioskiem o nadanie jej statusu rady zawodniczej.

Nie spodziewam się oporu, wręcz przeciwnie, ale jakbym się mylił to patrz punkt a.

Tyle moje 2c, ale mam nadzieję, że poza młotkowaniem ;) uda się podyskutować konkretnie.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 tygodni temu przez GGlady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • cnnhead
  • cnnhead Avatar
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #20184 przez cnnhead
cnnhead odpowiedział w temacie: Zasady kwalifikacji do Finału Pucharu Polski (sk)
Konkurencja pst3x20 strzelana była na rundach PP i MP grupy powszechnej od lat przez wielu strzelców. Obecnie występuje bodajże jedynie na MPS strzelana zasadniczo jedynie przez zawodników Floty. To dopiero popularyzacja sportu, nie ma co. Logika argumentu o redundancji konkurencji jest nieco chybiona, bo wersja sk jest konkurencją open, podczas gdy w "wyczynie" jest to konkurencja męska. Gdyby podążać dalej tym tokiem myślenia, to za chwilę trzeba by wziąć też na warsztat ppn40. W końcu też jest redundanta z konkurencją wyczynową (pań tym razem).

Finały w GP były stałym i oczekiwanym elementem FPP i MP GP. I to nie jako dodatek do kożucha, ale jako element konkurencji niezbędny do wyłonienia Mistrza Polski i zwycięzcy FPP. Nikt nigdy nie upierał się, że finały konkurencji sk mają być takie same, jak dla analogicznych konkurencji pełnowymiarowych. Mogą, jak ongiś, składać się jedynie z 10 strzałów i będzie ok. Na pewno jest zagadnieniem logistycznym zamieszczenie finałów w ciągu dwóch dni zawodów, ale po pierwsze dotyczy to tylko dwóch zawodów (FPP i MP), po drugie zaś, przez lata działania GP udawało się to mieścić, a doświadczenia ostatniego roku we Wrocławiu dowodzą, że nawet tam jest możliwe.

Co do konsultacji ze społecznością strzelecka, to gdyby Związek takowych w ogóle poszukiwał, to mógłby ten cel osiągnąć z łatwością. Większość strzelców obecnych jest na rundach PP i MPS i gdyby tylko włodarze Związku chcieliby dyskutować o swoich pomysłach, znaleźliby tam szerokie i raczej reprezentatywne audytorium. Wydaje się jednak, że autorytaryzm i omnipotencja Związku jest przeszkodą trudną do przeskoczeniem.

Co do kierunku zmian, to wydaje się on oczywisty - likwidacja protezy w postaci konkurencji SK i powrót do wydzielonej formuły współzawodnictwa o nazwie Grupa Powszechna. Ze swoimi zawodami i konkurencjami, niezależnie jak zbliżonymi czy odleglymi od konkurencji "wyczynowych". Liczę, że propozycja nowej (starej) formuły nabierze wkrótce konkretniejszych kształtów, o których można będzie podyskutować. Postaram się dołożyć do tego swoje trzy grosze...
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 tygodni temu przez cnnhead.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 tygodni temu #20185 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Zasady kwalifikacji do Finału Pucharu Polski (sk)

cnnhead napisał: ...Logika argumentu o redundancji konkurencji jest nieco chybiona, bo wersja sk jest konkurencją open, podczas gdy w "wyczynie" jest to konkurencja męska. Gdyby podążać dalej tym tokiem myślenia, to za chwilę trzeba by wziąć też na warsztat ppn40. W końcu też jest redundanta z konkurencją wyczynową (pań tym razem).


Ppn40 i Kpn40 można traktować jako skrócenie Ppn60 i Kpn60. A w Std?

Finały w GP były stałym i oczekiwanym elementem FPP i MP GP. I to nie jako dodatek do kożucha, ale jako element konkurencji niezbędny do wyłonienia Mistrza Polski i zwycięzcy FPP. Nikt nigdy nie upierał się, że finały konkurencji sk mają być takie same, jak dla analogicznych konkurencji pełnowymiarowych. Mogą, jak ongiś, składać się jedynie z 10 strzałów i będzie ok. Na pewno jest zagadnieniem logistycznym zamieszczenie finałów w ciągu dwóch dni zawodów, ale po pierwsze dotyczy to tylko dwóch zawodów (FPP i MP), po drugie zaś, przez lata działania GP udawało się to mieścić, a doświadczenia ostatniego roku we Wrocławiu dowodzą, że nawet tam jest możliwe.


"nawet"?? A jaka inna strzelnica to umożliwia? Ale generalnie się zgadzam, powinny być finały, ale moim zdaniem, bez wydłużenia zawodów (liczby dni) tego się porządnie zrobić nie da. Ale warto o tym podyskutować, popróbować "składanki programu".

Co do konsultacji ze społecznością strzelecka, to gdyby Związek takowych w ogóle poszukiwał, to mógłby ten cel osiągnąć z łatwością. Większość strzelców obecnych jest na rundach PP i MPS i gdyby tylko włodarze Związku chcieliby dyskutować o swoich pomysłach, znaleźliby tam szerokie i raczej reprezentatywne audytorium. Wydaje się jednak, że autorytaryzm i omnipotencja Związku jest przeszkodą trudną do przeskoczeniem.


Sorry, ale nie wierzę w skuteczność takich spotkań z niezorganizowaną grupą. Kompletnie sprzeczne pomysły, idee, wnioski będą na 100% jedynym efektem takich "konsultacji". Ale zaraz, zaraz... Czy ja mam rozumieć, że środowisko strzelców SK nie jest w stanie wyłonić ze swojego grona grupy przedstawicieli, którzy by opracowali jakieś spójne propozycje na bazie opinii strzelców???

Co do kierunku zmian, to wydaje się on oczywisty - likwidacja protezy w postaci konkurencji SK i powrót do wydzielonej formuły współzawodnictwa o nazwie Grupa Powszechna. Ze swoimi zawodami i konkurencjami, niezależnie jak zbliżonymi czy odleglymi od konkurencji "wyczynowych". Liczę, że propozycja nowej (starej) formuły nabierze wkrótce konkretniejszych kształtów, o których można będzie podyskutować. Postaram się dołożyć do tego swoje trzy grosze...


Szczerze mówiąc w powrót do Grupy Powszechnej to raczej nie wierzę. I nie chodzi tu już nawet o możliwość (lub jej brak) przeforsowania takiego pomysłu, ale nawet o stronę czysto formalną. Ale to już rzeczywiście powinno być dyskutowane przez przedstawicieli strzelców SK z Zarządem PZSS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • solo90
  • solo90 Avatar
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 tygodni temu #20187 przez solo90
solo90 odpowiedział w temacie: Zasady kwalifikacji do Finału Pucharu Polski (sk)
Skoro PZSS jest taki szybki w skracaniu wszystkiego i eliminowaniu co się da (finały), to idąc tokiem myślenia pana Prezesa i jego Zarządu, startowe powinno być nie 40 zł a 20 zł?
Jaka praca taka płaca?

:ohmy:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Michał
  • Michał Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • lepiej trafiać niż nie trafiać
Więcej
10 lata 3 tygodni temu #20188 przez Michał
Michał odpowiedział w temacie: Zasady kwalifikacji do Finału Pucharu Polski (sk)
Hm a ja nie rozumiem. Po co zmieniać coś co działa od kilku lat? Jeszcze argument ze 3x20 mogę jakoś przegryźć chociaż tytuł tego drugiego mistrza na dyplomie stoi jak wół "konkurencji skróconych". Przecież nie trzeba wydłużać zawodów gdyż dobrzy organizatorzy ogarniali temat i przeprowadzali je z finałami. Rozumiem, że jak zwykle komuś to przeszkadzało.
Moja propozycja jest następująca ci co chcą wygrać wysyłają na konto organizatora po 40 zł za konkurencje i organizator w drodze losowania ustala kolejność. Natomiast ci którzy chcą tylko wystartować wysyłają na konto organizatora po 20 zł za konkurencje i w drodze losowania otrzymują miejsce w protokole losowo zaraz po tych, którzy chcieli wygrać. Na takich zawodach organizator na pewno zarobi będą to najbezpieczniejsze zawody strzeleckie i mogą trwać dowolną ilość dni i tak nie musimy zwalniać się z pracy. Możemy te zawody utrudnić i nakazać zawodnikom wysłanie wraz ze startowym wyników osiągniętych gdziekolwiek.

Michał Mizgalski
...strzelam bo lubię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.193 s.