Offcanvas module

Nowe idzie w przepisach ISSF

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #18486 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF

TomekJ napisał: Czy dobrze rozumiem, że teraz np. 75 minut w konkurencji KPN, to tylko na strzały oceniane, a próbne można tylko w tych 15 minutach przygotowawczego, czy po prostu umożliwiono strzelanie w czasie przygotowawczym i nic więcej?


Oczywiście 15 min + 75 minut = 90 min zamiast 105 min, jak dotychczas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • cnnhead
  • cnnhead Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #18487 przez cnnhead
cnnhead odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
Owe 15 min na czas przygotowawczy + próbne dotyczy jedynie konkurencji karabinowych, czy również pistoletowych? Wszystkich? 15 min na pdw i 15 min na psp?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #18488 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
Odrobinę cierpliwości. Pełne tłumaczenie będzie jeszcze w tym tygodniu na stronie PZSS.
Co do 15 min przygotowawczego połączonego z próbnymi, to dotyczy 10m i 50m pistolet i karabiny, przy czym w 3x40 próbne dozwolone są też oczywiście między postawami i wynika z tekstu, że nie na komendę :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • jaro
  • jaro  Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #18489 przez jaro
jaro odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
:woohoo: no to nie zazdroszczę tym co obecnie strzelają do ostatniej minuty. w "pedałku|" może wielu konkurencji nie ukonczyć.zwłaszcza ci co "dopieszczają" złożenia :P w psp zmiana na plus. nie podoba mi się to połączenie czasu przygotowawczego ze strzałami próbnymi. wielu zawodników będzie "szwędało" się po stanowisku a inni będą już strzelalii.przy pistolecie wydaje się to sprzeczne z zasadami bezpieczeństwa. :silly:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • pan47
  • pan47 Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #18490 przez pan47
pan47 odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
Wszystkie zmiany mają obowiązywać dopiero od 2013 roku, czy jednak wejdą już w życie u nas na zawodach klasyfikacyjnych: Drzonkowie, Łebie, Zielonej Górze, Wrocławiu i Białymstoku. Jeśli tak to ewentualnie, od których! B)
Ostatnio zmieniany: 11 lata 7 miesiąc temu przez pan47.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • RobertK
  • RobertK Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu #18493 przez RobertK
RobertK odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
Witam
Zmiany są potrzebne, ale trzeba się zastanowić czy kierunek tych zmian jest odpowiedni?
Wydaje mi się, że miały na celu rozrzedzić poziom wynikowy, czołówkę sportową i uatrakcyjnić naszą dyscyplinę w mediach! Ale czy wydłużonymi finałami i z taką formą?
Zabranie spodni i butów w postawie leżącej, według mnie chyba na złość producentom sprzętu, a jak to ma utrudnić i obniżyć poziom wynikowy.
Zmiana czasu konkurencji strzeleckich, a jak ma to się do strzelnic gdzie są tarczociągi i automaty gdzie przy okazji udziału w zawodach trenuje się cierpliwość i kończy się w ostatnich minutach.
Finały od zera
Czyli będzie liczyło się, aby wejść tylko do finału z byle, jakim wynikiem a później na całego tak w cudzysłowiu.
Nie wiem czy niektórzy z tych, którzy pracują nad zmianami przepisów wiedzą, że są kraje gdzie między 1 a 8 miejscem jest około 30pkt. różnicy, czyli o dwie klasy sportowe lub w broni pneumatycznej około 10pkt. lub więcej.
Wiem, że większości dyscyplin sportowych finał zaczyna się od zera, ale ten finał to jest cała konkurencja sportowa lub mecz. Biegacz lub pływak, który startuje na 100 lub 1000m. nie biegnie czy płynie jednej dziesiątej lub dwudziestej dystansu tylko cały, a na pewno nie schodzą lub wychodzą z bieżni lub z basenu w trakcie finału tak jak ma to wyglądać w propozycji naszych finałów. Ja bym jeszcze zaproponował na koniec rzut kostką, lub coś podobnego by były większe emocje, włączyłem efekt szczęścia ;)
Wydaje mi się, że nie tędy droga, finał powinien być bardzo czytelny zrozumiały i szybki tak jak to jest między innymi w tych dyscyplinach, które wymieniłem.
Cóż, zostaje nam czekać, przystosować się do zmian i walczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.112 s.