Offcanvas module

Nowe idzie w przepisach ISSF

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #18480 przez GGlady
GGlady stworzył temat: Nowe idzie w przepisach ISSF
Zmiany w przepisach ISSF 2013-2016:

1. Obowiązkowa „czerwona wstążka”, oznaczająca, że broń jest rozładowana, gdy nie ma kontaktu z zawodnikiem.
2. Wprowadzenie 15 min czasu przygotowawczego, połączonego z czasem na strzały próbne przed konkurencją.
3. Brak dodatkowego czasu przy niesprawności broni.
4. Likwidacja baraży przed finałem, tylko wewnętrzne.
5. Tylko jeden karabin w eliminacjach, kwalifikacjach i finale.
6. Zakaz używania jakichkolwiek absorberów drgań.
7. Kurtka ma trzymać grubość i elastyczność nawet na szwach, jeśli elementy są mniejsze niż 60 mm dla pomiaru sztywności i 30 mm dla pomiaru grubości.
8. Buty strzeleckie i spodnie strzeleckie w 50m leżąc zakazane.
9. -2 pkt za „kaczy chód” lub nawet dyskwalifikacja.
10. Podeszwa nie może wystawać z żadnej strony o więcej niż 5mm i nie może być ścięta.
11. Skrócenie konkurencji – Kpn60, Ppn60 do 75 min, Kpn40, Ppn40 do 50 min, Kdw3x40 2h45 bez przerw, Ksp3x20 do 105 min, Kdw60L do 50 min, Pdw60 do 90 min.
12. Finał od zera. 2 serie po 3 strzały. Potem pojedynczo, od 7 strzału odpadają kolejno zawodnicy z najmniejszą uzbieraną liczbą punktów. Po 18 strzałach zostaje dwóch strzelców, którzy mają po dwa strzały, by rozstrzygnąć walkę o złoto.
13. W Psp strzelają 5 serii szybkich po 5 strzałów wedłu systemu trafienie-chybienie, jak w Psz. Potem, 3. z 4. walczy o brąz, a 1. z 2. o złoto. Strzelają 5-kę szybką, lepsza dostaje 2 pkt., gorsza 0, a za remis 1. Wygrywa ta zawodniczka, co szybciej dojdzie do 7 pkt.

Jak się podoba? TO NIEOFICJALNE, tylko najistotniejsze, na szybko wrzucam.

OFICJALNE tłumaczenie ostatnich zmian ustalonych po IO w Londynie 2012 jest w tej chwili w tłumaczeniu i w ciągu kilku dni powinno być gotowe. Proszę zerkać na stronę PZSS, gdyż tam właśnie już wkrótce ukaże się pełne, oficjalne tłumaczenie.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc temu przez GGlady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Rlyeh
  • Rlyeh Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #18481 przez Rlyeh
Rlyeh odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
No no.
Finał (pkt 12) długi, ale to chyba kompromis między zrozumiałością dla widza a walką z czystym przypadkiem i strzeleckim szczęściem.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc temu przez Rlyeh.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • młody70
  • młody70 Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #18482 przez młody70
młody70 odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
Można troszkę rozwinąć pkt. 12 (finał), bo się gubię w domysłach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Dawid Migała
  • Dawid Migała Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #18483 przez Dawid Migała
Dawid Migała odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
No tak. Zamiast wprowadzić ograniczenie wagi spustu w karabinie - oni dają skrócenie czasu do 50 minut w leżącej. No to gratuluję w przypadku wietrznej pogody, gdy zawodnik czeka i stara się strzelać w jednakowych warunkach. Teraz dopiero będzie loteria. Rozumiem, że te 50 minut to czas na same oceniane - już bez próbnych. Czyli wszyscy strzelają na komendę start strzały oceniane. Też bzdura. Komisja przyjęła najprawdopodobniej, że nikt już nie strzela kpn z "pompki". Wielu zawodników z naszego kraju będzie miało problem z czasem (ja też - mam FWB 603 hi, hi). Kaczy chód - kto oceni czy to już kaczy czy jeszcze nie (jak noty za styl w skokach narciarskich). Po drugie jak ktoś będzie chciał tak chodzić na boso to też -2? Jestem też przeciwnikiem finałów od "zera". Jak porównać takiego Martinova, który strzela w Korei 598 a następny na 4 pkt mniej? 60 strzałów jest wyraźnie lepszy a może z nim walczyć o złoto zawodnik z 590 - bo wszedł na 8 miejscu do finału. Jest to w moim odczuciu sportowo nie fair.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • TomekJ
  • TomekJ Avatar
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #18484 przez TomekJ
TomekJ odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
Czy dobrze rozumiem, że teraz np. 75 minut w konkurencji KPN, to tylko na strzały oceniane, a próbne można tylko w tych 15 minutach przygotowawczego, czy po prostu umożliwiono strzelanie w czasie przygotowawczym i nic więcej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #18485 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Nowe idzie w przepisach ISSF
O tym, że tego typu zmiany będą, wiadomo było od dawna. Mnie nic nie zaskoczyło, poza zakazem stosowania absorberów drgań. Spodziewałem się wręcz rozwoju nowoczesnych technik, a nie ich zabraniania. Tym bardziej, że efektownie wyglądają w TV :evil:

Co do pkt.12 to zrobiono, jak zapowiadano. Finał od zera, ale nie tylko 10 strzałów, bo to za mało, więc zrobiono połączenie - 6 strzałów i od 7go strzału odpada jeden, który uzbierał w SUMIE najmniej. Po 8mym strzale odpada kolejny z najmniejszą sumą, itd. W sumie o złocie/srebrze decyduje 20 strzałów. Co tu niejasnego?

Co do "sprawiedliwości", to osobiście uważam, że strzelectwo cierpi na tym, że mało w nim "niesprawiedliwości wizualnej" i "widocznego efektu szczęścia". Dotychczasowe zasady wcale nie były "sprawiedliwe", tylko ta "niesprawiedliwość" była ukryta. Przy poziomie wynikowym czołówki 597-600 to też przypadek rządzi o tym, kto wejdzie do finału. Tylko, że tego nie widać. ISSF świadomie wprowadza element zmniejszający wymierność ostatecznego wyniku, bo ewidentnie o zmianach zdecydowano pod presją oglądalności zawodów. Dotychczasowe finały są tak pasjonujące, że jeden z członków Jury na PŚ w Monachium 2011 przysnął, co wychwyciła ISSF TV, tylko nie pokazała, oczywiście. Mam nadzieję, że to nie byłem ja ;)
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc temu przez GGlady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.153 s.