Offcanvas module

Zegar tyka - ale komu?

  • Michał
  • Michał Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • lepiej trafiać niż nie trafiać
Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #16892 przez Michał
Michał stworzył temat: Zegar tyka - ale komu?

 

Zagłębiłem się w lekturę artykułu autorstwa Jolanty Tołczyk o przygotowaniach do igrzysk w Londynie. Jakie było moje zdziwienie gdy wyczytałem w nim,  że za cześć niepowodzeń w zdobywaniu Quota Places odpowiadają strzelcy amatorzy:

... Nie mammy też, jak chociażby zachodni sąsiedzi tak rozwiniętego przemysłu produkującego sprzęt strzelecki. Z różnych przyczyn nie ma też tak dużej liczby uprawiających strzelectwo sportowe, jak było to przed II wojną światową. Staramy sobie radzić rozwijając strzelectwo amatorów, którzy z założenia mają wspierać kluby startując w zawodach, opłacając składki, umożliwiając tym samym stowarzyszeniom pozyskiwanie środków na działalność szkoleniową i utrzymanie obiektów. Niestety i na tym polu dochodzi do konfliktów i niezadowolenia, zwłaszcza tych, dla których zapłacenie składki, czy opłaty startowej jest przeżyciem traumatycznym. Ale to temat na odrębne opracowanie...

Pani Jola musi bardzo cenić tę chyba najliczniejszą w naszym związku grupę bo jak sądzę liczącą ok 12.000 członków pisząc, zacytuje jeszcze raz...zwłaszcza tych, dla których zapłacenie składki, czy opłaty startowej jest przeżyciem traumatycznym

tu moża przeczytać cały tekst Pani Joli

Swoją drogą z utęsknieniem czekam na obiecane odrębne opracowaniew sprawie jak sądzę strzelectwa amatorów w Polsce.

 

Z końcowego akapitu tego tekstu dowiedziałem się również, co leżało u podstaw zapisów regulaminowych dot. min. ilości startów dla przedłużenia licencji:

 Świadomość, że zapisy regulaminowe o obowiązkowym odbyciu określonej liczby strzelań w roku przynajmniej w jakimś stopniu wpływają na dochody tych stowarzyszeń, pozwala łatwiej znosić inwektywy jakimi obrzucają nas uczestnicy niektórych „dyskusji" i publikacji. 

 

Michał Mizgalski

 


Michał Mizgalski
...strzelam bo lubię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Michał
  • Michał Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • lepiej trafiać niż nie trafiać
Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #16894 przez Michał
Michał odpowiedział w temacie: Odp: Zegar tyka - ale komu?
Poniższy tekst wpisał jako komentarz Andrzej a ja przez pomyłkę usunąłem

Wzruszyłem się autentycznie! Pewnie dlatego PZSS w osobie Prezesa spotyka soę w Radomiu ze wszystkimi KWP by porozmawiać o krzewieniu strzelectwa sportowego w Polsce.

A od kiedy składki wewnątrz stowarzyszeń to problem PZSS?

Michał Mizgalski
...strzelam bo lubię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Michał
  • Michał Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • lepiej trafiać niż nie trafiać
Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #16893 przez Michał
Michał odpowiedział w temacie: Zegar tyka - ale komu?
Poniższy tekst wpisał jako komentarz Rlyeh a ja przez pomyłkę usunąłem


"Świadomość, że zapisy regulaminowe o obowiązkowym odbyciu określonej liczby strzelań w roku przynajmniej w jakimś stopniu wpływają na dochody tych stowarzyszeń, pozwala łatwiej znosić inwektywy jakimi obrzucają nas uczestnicy niektórych „dyskusji" i publikacji."

Ja mam jedynie nadzieję że dziewczyna ma świadomość tego, że gdyby nie osoby "strzelające bo lubiejące", czyli np. ja, to by nie było tego całego wyczynu.
A wygórowane mniemanie o sobie...
Dajcie mi odpowiednią kwotę, to w 20 lat zobaczycie nową kadrę. Challenge accepted?

Michał Mizgalski
...strzelam bo lubię
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc temu przez Michał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #16897 przez guten
guten odpowiedział w temacie: Odp: Zegar tyka - ale komu?

Michał napisał: Poniższy tekst wpisał jako komentarz Andrzej a ja przez pomyłkę usunąłem

Wzruszyłem się autentycznie! Pewnie dlatego PZSS w osobie Prezesa spotyka soę w Radomiu ze wszystkimi KWP by porozmawiać o krzewieniu strzelectwa sportowego w Polsce.

A od kiedy składki wewnątrz stowarzyszeń to problem PZSS?

Taa.. na tym spotkaniu chwali się wszem i wobec pismem z MSiT i nawołuje do do weryfikowania wazności licencji przez poszczególne WPA KWP. Następnie spotyka się z prezesami klubów strzeleckich zrzeszonych w PZSS i opowiada jaka ta policja niedobra i że to chce wprowadzić ograniczenia co do ilości wydawanych jednostek broni sportoweji oraz innowacje co do sejfów i szaf do przechowywania broni. Granie na dwie strony ok, rozumiem z jednej strony napędzanie koniunkturki poprzez nawoływanie do przedłuzania licencji, a z drugiej strony granie dobrego wujka wobec organizacji strzeleckich bo zbliżają się wybory do władz związku. Granie na dwa fronty nie zawsze wychodzi na dobre. Takimi zagrywkami na pewno nie zapewni sie rozbudowy związku, lecz osiągnie efekt przeciwny. "Świadomość, że zapisy regulaminowe o obowiązkowym odbyciu określonej liczby strzelań w roku przynajmniej w jakimś stopniu wpływają na dochody tych stowarzyszeń, pozwala łatwiej znosić inwektywy jakimi obrzucają nas uczestnicy niektórych „dyskusji" i publikacji." - czyli dawajcie kase i możecie nas opluwać, zdrowe podejście. Wszystko wiadomo dla związku liczy się tylko kasa, a sport strzelecki potoczy się swoją drogą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • k-91
  • k-91 Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #16909 przez k-91
k-91 odpowiedział w temacie: Odp: Zegar tyka - ale komu?
...czytam to tak wszystko i mi się ż....ć chce :sick: . Wszędzie wojny i wojenki...układy i układziki! Dlaczego nie może być do cho....ry normalnie, przecież to takie proste! Czy nie można zrobić prezesem ( ...zarządu itd itd) kogoś z "jajami", komu zależałoby na wszystkich strzelcach i tych z KN i tych z GP (tj SK :) ). Kiedy te wybory? Czy my z GP nie mamy w nich nic do powiedzenia do cholery?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #16911 przez guten
guten odpowiedział w temacie: Odp: Zegar tyka - ale komu?

k-91 napisał: ...czytam to tak wszystko i mi się ż....ć chce :sick: . Wszędzie wojny i wojenki...układy i układziki! Dlaczego nie może być do cho....ry normalnie, przecież to takie proste! Czy nie można zrobić prezesem ( ...zarządu itd itd) kogoś z "jajami", komu zależałoby na wszystkich strzelcach i tych z KN i tych z GP (tj SK :) ). Kiedy te wybory? Czy my z GP nie mamy w nich nic do powiedzenia do cholery?


Marek po takich słowach jak " Staramy sobie radzić rozwijając strzelectwo amatorów, którzy z założenia mają wspierać kluby startując w zawodach, opłacając składki, umożliwiając tym samym stowarzyszeniom pozyskiwanie środków na działalność szkoleniową i utrzymanie obiektów. Niestety i na tym polu dochodzi do konfliktów i niezadowolenia" możesz sam wywnioskować jak nas traktują - jak zło konieczne. Nas i nasze sprawy to mają w........, najlepiej jakby nas nie było , nie zabieralibyśmy głosu, przyjeżdżali na zawody, odstrzelali swoje, zapłacili kasę i do widzenia. Tylko po to jesteśmy potrzebni, aby dostarczyć środków do utrzymania - czyli tylko kasa się liczy dla zarządu PZSS. Ludzie, ci którzy będą kandydatami na Prezesa czy do zarządu podczas zbliżających się wyborów powinni zrobić sobie rachunek sumienia. Czy jestem osoba której zależy na rozwoju i propagowaniu sportu strzeleckiego, i jeżeli zostanę wybrany to będę realizował przygotowany plan rozwoju, starał się pozyskać sponsorów, poszerzyć bazę szkoleniową na terenie całego kraju ( nie tylko dwa ośrodki)? czy kandyduję tylko po to, że jak mnie wybiorą to będę sobie siedział i czas kadencji jakoś zleci. Niestety sport nie jest dotowany w takiej mierze jak za czasów poprzednigo ustroju politycznego. Prezes PZSS to musi byc osoba, która ruszy soje 4 litery oraz zmobilizuje do pracy wszystkich ludzi z zarządu na rzecz rozwoju naszej wspaniałej dyscypliny sportowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.163 s.