Offcanvas module

Zamieszanie z licencjami

  • Michał
  • Michał Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • lepiej trafiać niż nie trafiać
Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #16034 przez Michał
Michał stworzył temat: Zamieszanie z licencjami

Mamy już nowy 2012 rok, który jest jednocześnie pierwszym rokiem obowiązywania nowych przepisów związanych z wydawaniem licencji zawodniczych. Kilka dni temu na stronie PZSS ukazała się informacja o pewnej skardze, która wpłynęła do Ministerstwa Sportu, i o udzielonej nań odpowiedzi. Wiele słów już padło w tej sprawie na stronie strzelam bo lubię. Sam rozmawiałem o tym z Panem Prezesem Kwietniem. We Wrocławiu odbyło się spotkanie, podczas którego temat ten został poruszony. I szczerze wyznam - nadal nie potrafię zrozumieć tych decyzji w świetle obowiązującego statutu PZSS, a zwłaszcza w świetle zapisów rozdziału II paragraf 11 punkt 1 o wszechstronnym rozwoju i upowszechnianiu wszystkich dyscyplin sportu zaliczonych do dziedziny strzelectwa sportowego. Chodzi mi tutaj oczywiście o nakładanie kary pieniężnej w wysokości 400 zł za każdy typ broni na tych wszystkich, którym w danym roku nie udało się wystartować w zawodach lub startów tych mają za mało.

Czytaj więcej...

Michał Mizgalski
...strzelam bo lubię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • solo90
  • solo90 Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #16035 przez solo90
solo90 odpowiedział w temacie: Zamieszanie z licencjami
Jak życie pokazuje, nie tylko w Ministerstwie Sportu -prawnicy i ich ministrowie tworzą przepisy tak bezmyślne jak oni sami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tadeusz Bartosiak
  • Tadeusz  Bartosiak Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #16037 przez Tadeusz Bartosiak
Tadeusz Bartosiak odpowiedział w temacie: Odp: Zamieszanie z licencjami
W zeszłym roku obchodziliśmy 90 rocznicę powstania PZSS. W numerze 1-2 kwartalnika PZSS znajdziemy długi artykuł poświęcony historii powstania związku. Przeczytałem ten tekst a także słowo wstępu do kwartalnika autorstwa Pana Kwietnia. Czy aż tak świat się zmienił przez te 90 lat? Czy idee i mądrość ludzi którzy założyli Związek Strzelecki, którego spadkobiercą mianuje się PZSS jest już całkowicie nieaktualna? Czy tą chlubną historię należy odłożyć na półkę w muzeum? Nie umiem odpowiedzieć na te pytania, nie rozumiem jednego - czym kierowali się ludzie,ludzie którzy zostali wybrani (dzięki nam - szarym członkom klubów ) aby krzewić wzniosłe idee, a robią dokładnie odwrotnie - nakładając dotkliwe kary, reglamentując ten wspaniały sport. To, że ja nie będę już strzelał to jest mało istotne. Istotne za to jest to, że wielu rodziców widząc "schody" związane z zabawą w strzelectwo olimpijskie nie przyprowadzi swoich dzieci na strzelnicę. Brak spektakularnych sukcesów naszych strzelców, nadchodzący niż demograficzny oraz uciążliwość realizowania zarządzeń PZSS odbije się negatywnie w przyszłości. Takie jest moje zdanie.
Jest wiele fajnych sportów gdzie każdy może realizować się w pełni do późnej starości bez konieczności bycia członkiem jedynego Związku. No cóż jak to mówią C'est la vie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Belze
  • Belze Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #16042 przez Belze
Belze odpowiedział w temacie: Odp: Zamieszanie z licencjami
Tylko żeby tak za 10 lato nikt nie obchodził pierwszej rocznicy upadku PZSS.
Nie mogło pozostać jak dotychczas że kupuje znaczek za 60 zł i sobie strzelam.


Na razie PZSS najlepiej wychodzi odstraszanie potencjalnych strzelców niż ich
przyciąganie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Jablon
  • Jablon Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #16051 przez Jablon
Jablon odpowiedział w temacie: Odp: Zamieszanie z licencjami
Michał napisał

nadal nie potrafię zrozumieć tych decyzji w świetle obowiązującego statutu PZSS, a zwłaszcza w świetle zapisów rozdziału II paragraf 11 punkt 1 o wszechstronnym rozwoju i upowszechnianiu wszystkich dyscyplin sportu zaliczonych do dziedziny strzelectwa sportowego. Chodzi mi tutaj oczywiście o nakładanie kary pieniężnej w wysokości 400 zł za każdy typ broni na tych wszystkich, którym w danym roku nie udało się wystartować w zawodach lub startów tych mają za mało.


Panie Michale , strzelam amatorsko już ponad 10 lat w grupie powszechnej i bywało różnie ale pasja strzelecka była dla mnie najważniejsza . Co roku brałem udział przynajmniej w 5-6 zawodach klubowych startując zazwyczaj w Psp ,Pcz czasami w Ksp. co dawało ponad 15 osobostartów na rok . Dziś się dowiedziałem że muszę zapłacić haracz dla PZSS , bo w ubiegłym roku nie mogę wykazać startów w karabinie . Dalej nie wie Pan o co chodzi - chodzi tylko i wyłącznie o kasę . A skoro tak to zamierzam iść z PZSS na udry . Mam prawnika który w moim imieniu ( jeśli się zdecyduje )poprowadzi sprawę , żądając odszkodowania . Pozwę również każdego organizatora zawodów który zakwestionuje moją BEZTERMINOWĄ licencję strzelecką . A na koniec , właśnie wyrabiam pozwolenie kolekcjonerskie i mam w d...e PZPN i PZSS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #16052 przez guten
guten odpowiedział w temacie: Odp: Zamieszanie z licencjami
Powiem tyle w przyszłym tygodniu pan Prezez PZSS będzie obecny( potwierdził swoją obecność) na spotkaniu naczelników WPA KWP. Bedzie panów naczelników przekonywał o tym iż licencje utraciły swoja bezterminowość i że ci strzelcy którzy nie przedłużyli ważności licencji powini stracić broń. Poprostu nic dodać nic ująć powszechne dbanie o interesy strzelectwa w Polsce i o rozwój sportów strzeleckich. I za to dla pana Prezesa wielka złota Malina. Niech dba tak dalej to napewno za kilka lat będzie można świętować którąś rocznice upadku PZSS. Zarządowi PZSS zależy tylko na kasie a nie na dobru sportu sttrzeleckiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.099 s.