Offcanvas module

Wybór karabinu .22 lr

  • katigroszek
  • katigroszek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8894 przez katigroszek
katigroszek stworzył temat: Wybór karabinu .22 lr
Witam wszystkich forumowiczów i od razu przepraszam, że zaczynam od utworzenia nowego tematu, ale... po to się zarejestrowałem - żeby dostać poradę od strzelców doświadczonych :) Nie chciałem szukać podobnych rad dla kogo innego w innym wątku, bo mi chodzi o rady dla mnie - z moimi wynikami i ograniczeniami (zwłaszcza finansowymi).

Nie jestem jakimś wybitnym strzelcem, strzelam leżąc max 90-93% z seryjnego klubowego SM-2 z fabrycznym przeziernikiem na bocznym montażu z niedobieranej i nieselekcjonowanej amunicji SK z puszki 500 szt. Czuję, że dobry sprzęt mógłby sporo poprawić (zwłaszcza regulowana osada i wysokiej klasy przyrządy celownicze - mam wadę wzroku -2,75). Od miesiąca mam promeskę na karabin .22 lr i nie ma niczego co bym chciał kupić (a żebym chociaż wiedział na pewno co chcę to by było nieźle!)

Szukam używanego sprzętu na "letki wyczyn" w cenie raczej do 3000 zł (ale 4000 ostatecznie jakoś zniosę). Bardzo podoba mi się nowy nabytek niejakiego Tadeusza 2004 omawiany w innym wątku, ale nie wiem czy to się mieści w moim budżecie (Wątpię!). Widziałem taki karabin w komisie za 5800 no i to jest o 1800-2800 za dużo :?

Z drugiej strony - jak pisałem wyżej - prawdopodobnie potrzebuję celownika z górnej półki z filtrami kolorowymi i polaryzacyjnymi i regulowaną średnicą przeziernika itd. Anschutz? Gehmann? Centra? Inny - jaki? I jaki model (jeśli nie kupię czegoś odpowiedniego z karabinem).

Wszystkie rady mile widziane. Wskazanie miejsca gdzie to można nabyć - jeszcze milej (celownik raczej nowy-w niemieckich sklepach jest tego sporo i wystarczy porównać ceny).

P.S.
Byłoby miło jakby się nie zdarzyły rady w stylu "Ty sam chłopie nie wiesz czego chcesz! To weź się lepiej zastanów..." itp. itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • rafal9191
  • rafal9191 Avatar
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8928 przez rafal9191
rafal9191 odpowiedział w temacie: Re: Wybór karabinu .22 lr
Witaj.
W w większości uralach są blendy które pomagają dostosować wadę wzroku.
Co do regulacji łoża weź pod uwagę że możesz przerobić lub zamówić osadę która będzie dostosowana do twoich potrzeb.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • katigroszek
  • katigroszek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8929 przez katigroszek
katigroszek odpowiedział w temacie: Re: Wybór karabinu .22 lr

[...] możesz przerobić lub zamówić osadę która będzie dostosowana do twoich potrzeb.

Właśnie tu na forum rozmawiałem z jednym panem, co chce sprzedać Urala z osadą alu z pełną regulacją. Wygląda to dobrze, cena w budżecie... Zobaczę tylko co wyjdzie z zakupu na E-Gunie który w międzyczasie nagrałem :arrow: Anschutz 2013 w osadzie supermatch. Flaki sobie wypruję jeśli to kupię, ale zawsze mi się taki zestaw podobał :D Dzisiaj się chyba aukcja kończy. Czekam na sygnał od znajomego. Jest tam też w komplecie osada Standard Modell 1907 która chyba będzie na sprzedaż, żeby dowolniak wyszedł taniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • rafal9191
  • rafal9191 Avatar
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8933 przez rafal9191
rafal9191 odpowiedział w temacie: Re: Wybór karabinu .22 lr
Gdybym miał pieniądze i był bym na twoim miejscu wizą bym tego urala a i tak cie nie ominie przestrzelenie karabinu chyba że zrobił to ktoś wcześniej.
U mnie niektórzy dają rade wycisnąć nawet 578 na zwykłej kolbie choć trener mówi że to już nie te lufy co wcześniej były.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • katigroszek
  • katigroszek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8935 przez katigroszek
katigroszek odpowiedział w temacie: Re: Wybór karabinu .22 lr
No dwóch to nie wezmę - nie ma szans bo jestem za krótki finansowo.

Na początku to i tak postrzelam troszkę rozrywkowo, żeby się przyzwyczaić do nowego nabytku. Na dobieranie amunicji przyjdzie czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wojtan
  • Wojtan Avatar
  • Gość
  • Gość
14 lata 8 miesiąc temu #9490 przez Wojtan
Wojtan odpowiedział w temacie: Odp.:Wybór karabinu .22 lr
A co sądzicie o wyborze karabinka: www.czub.cz/en/catalog/80-rimfire-rifles...-2E_ZKM_VARMINT.aspx
przy założeniu że ma służyć do konkurencji pojedynku strzeleckiego, tudzież po zmianie przyrządów do strzelania precyzyjnego na 50m?
Zakładam się da się zrobić frez 11mm na końcu lufy pod tunel, w którym zamiennie można będzie włożyć insert z otworkiem lub słupkiem, a przed zamkiem da się z kolei zamontować szczerbinkę z regulacją. Szyna pod diopter jest :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.175 s.