Offcanvas module

jaki karabin wiatrówka tarczowa dla młodzika ?

  • radmor
  • radmor Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #15468 przez radmor
radmor stworzył temat: jaki karabin wiatrówka tarczowa dla młodzika ?
Witam,
mam 14 letniego syna który zaczyna przygodę ze strzelectwem tarczowym ale woli karabin ( sam strzelam sportowo, ale pistolet boczny, centralny i pneumatyk a na karabinach się nie znam :( )

( chłopak jest fizycznie dobrze zbudowany i bardzo sprawny, ale pistolet go ciągnie mniej )

poszukuję jakiegoś dobrego ekonomicznego karabinka 4,5 mm na początek dla niego a nie chcę inwestować sporych pieniędzy. czy możecie coś doradzić ?

mam w domu własną strzelnicę tarczową z osią 10 m i Slavie 631 lux ale ona się chyba słabo do tego nadaje jest z lunetką i po tuningu w Cekausie do strzelania FT

ewentualnie może macie coś zbędnego w pełni sprawnego do sprzedania
Ostatnio zmieniany: 12 lata 6 miesiąc temu przez radmor. Powód: poprawki w tekście interpunkcja itp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • mszczyrek
  • mszczyrek Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 6 miesiąc temu #15471 przez mszczyrek
mszczyrek odpowiedział w temacie: Odp: jaki karabin wiatrówka tarczowa dla młodzika ?
Niestety, w karabinie "tanio" się nie da. Najlepiej było by zapisać chłopaka do jakiegoś klubu który udostępni mu sprzęt przynajmniej na start... Potrzebna będzie matchowa wiatrówka (co najmniej "naciągane" PCP w rodzaju FWB serii 600 lub Anschutz 2002 - ok 2000pln) i koniecznie strój (najtaniej od Nowickiego - ok 900pln najprostszy).

www.ubranienastrzelanie.pl/

Michał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Masterluck
  • Masterluck Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 6 miesiąc temu #15472 przez Masterluck
Masterluck odpowiedział w temacie: Odp: jaki karabin wiatrówka tarczowa dla młodzika ?
Witam.
Jeżeli do Katowic masz niedaleko to pomogę od A do Z.
Odpisz na PW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • PILANIN
  • PILANIN Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 6 miesiąc temu #15473 przez PILANIN
PILANIN odpowiedział w temacie: Odp: jaki karabin wiatrówka tarczowa dla młodzika ?
Witam ja dla swojego chłopaka kupiłem karabinek PCP czeskiej produkcji CZ 200 T typowo do strzelania tarczowego energia śrutu to tylko 7,5 J . Najważniejsze jest to , iż karabinek jest bardzo lekki i generalnie nie sprawia dla syna trudności w utrzymaniu a ma dopiero 11 lat. Celność jest rewelacyjna wykonanie także bardzo ładne no i przede wszystkim cena za nowy wyłożyłem 1700 w internetowym sklepie colosus.pl . Ale tak jak poprzednik pisał polecam syna zapisać do klubu niech postrzela sobie z różnych karabinków a jak mu któryś ,, przypasi'' to wtedy rozglądnij się bardziej precyzyjnie za konkretnym modelem.Może karabinek nie jest Extra klasą ale na pewno pierwszą ligą a stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny no i najważniejsze masz nowy karabinek a nie przechodzony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • radmor
  • radmor Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 6 miesiąc temu #15474 przez radmor
radmor odpowiedział w temacie: Odp: jaki karabin wiatrówka tarczowa dla młodzika ?
zapisanie do klubu to chyba nie problem ale sprzęt klubowy nie należy do najmocniejszych a i warunki zimą na strzelnicy raczej zimowe.
dlatego od kilku lata zaadoptowałem 14,5 m garaż ogrzewany z kamerą i podglądem tv tarczy i tu ćwiczę czyli mam lepsze warunki w domu.
muszę się dokładnie rozejrzeć po ich sprzęcie jak pisałem wcześniej strzelam pistolet więc karabin nie jest mocną stroną

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Anderson
  • Anderson Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #15856 przez Anderson
Anderson odpowiedział w temacie: Odp: jaki karabin wiatrówka tarczowa dla młodzika ?
Witam,

Ja ostatnio kupiłem sobie prezent na święta
http://strzelectwo.com.pl/wiatrowka-karabinek-slavia-634-5-5mm-p-569-140-30.37.140.html

i myślę że to dobry wybór na start. Może taka wiatrówka nada się idealnie na początek dla syna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.098 s.