Offcanvas module

PCA z odstającą dźwignią naciągu - pytanie o walizkę

  • EdwardCichy
  • EdwardCichy Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8910 przez EdwardCichy
EdwardCichy stworzył temat: PCA z odstającą dźwignią naciągu - pytanie o walizkę
Jako kompletny początkujący amator mam pytanie: w czym transportować PCA z dość mocno (w porównaniu z niektórymi starszymi konstrukcjami PCA) odstającą dźwignią naciągu (np. Anschutz-a)?

Do standardowej walizki z gąbką "w zęby", bez przycięcia gąbki, taki karabin raczej nie wejdzie (jest "za gruby" z powodu dźwigni).

Z kolei pokrowiec nie bardzo mi odpowiada (preferuję solidną walizkę mimo nieporęczności). Niestety w katalogach producenta znalazłem tylko standardowe walizki, nadające się do matchówek PCP.

Czy możecie mi coś doradzić? Jak tę przyziemną kwestię rozwiązują profesjonalni zawodnicy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • MarcinD
  • MarcinD Avatar
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8924 przez MarcinD
MarcinD odpowiedział w temacie: Re: PCA z odstającą dźwignią naciągu - pytanie o walizkę
Witam,posiadam FWB 603 również z odstającą dźwignią,kupiłem kufer z gąbką i nie mam żadnych problemów z grubością karabinka.Gąbka poprostu układa sie do broni,nic nie musiałem przycinać.Może napisz jaki masz karabinek?Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • MarcinD
  • MarcinD Avatar
  • Gość
  • Gość
15 lata 3 miesiąc temu #8925 przez MarcinD
MarcinD odpowiedział w temacie: Re: PCA z odstającą dźwignią naciągu - pytanie o walizkę
Mój kuferek wygląda dokładnie jak ten poniżej,bardzo polecam:

www.akhobby.pl/foto_big.php?id_foto=336

W środku jest zębata gąbka.Powinieneś raczej zwrócić uwagę na długość i szerokość broni.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • EdwardCichy
  • EdwardCichy Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
15 lata 2 miesiąc temu #8982 przez EdwardCichy
EdwardCichy odpowiedział w temacie: Re: PCA z odstającą dźwignią naciągu - pytanie o walizkę
Dziękuję za odpowiedź. Poradziłem sobie tak:
- wziąłem walizkę (jedną z dostępnych na rynku),
- położyłem karabin dźwignią do gąbki, w takim położeniu, w jakim chciałbym by się znajdował po zamknięciu walizki,
- flamastrem orientacyjnie zaznaczyłem obrys odstającej dźwigni,
- nowym nożem do tapet wyciąłem ten obrys w gąbce (nie ma strachu, że się postrzępi, trzeba tylko pewnie się wcinać),
- wyjąłem wycięty fragment (cały płat gąbki był wklejony tylko punktowo),
- wycięty fragment przeciąłem "w płaszczyźnie walizki" - otrzymując częśc do wklejenia spowrotem w to samo miejsce (żeby po zamknięciu walizki dźwignia nie opierała się bezpośrednio o plastikową ściankę,
- pozostały ścinek z zębami wsadzam między dźwignię a karabin.

Trochę wiocha (widać że gąbka jest cięta nożem w domu a nie na maszynie. Wiocha, ale skuteczna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.164 s.