Offcanvas module

kTORY NAJLEPSZY

  • RAFAŁ
  • RAFAŁ Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
20 lata 6 miesiąc temu #165 przez RAFAŁ
RAFAŁ stworzył temat: kTORY NAJLEPSZY
OD JAKIEGOS CZASU NOSZE SIE Z ZAMIAREM ZAKUPU KARABINKA PNEUMATYCZNEGO WYZSZEJ KLASY (POSIADAM FEINWERKBAUA300) ZAUWZYLEM ZE CENY SA WLASCIWIE PODOBNE ALE KTORY JEST NAJLEPSZY??? PROSZE O OPINIE I RADY NA TEN TEMAT. Z GORY DZIEKUJE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tadeusz Bartosiak
  • Tadeusz  Bartosiak Avatar
  • Gość
  • Gość
20 lata 6 miesiąc temu #178 przez Tadeusz Bartosiak
Tadeusz Bartosiak odpowiedział w temacie: RE: króry najlepszy
Witam,
sam miałem taki problem kilka lat temu. Podstawą do podjęcia decyzji o wyborze modelu karabinka pneumatycznego (oprócz ceny) powinno być to jak on pasuje do zawodnika. Najlepiej po prostu poprosić kogoś, kto taki sprzęt posiada i złożyć się kilka razy. Od razu poczujesz, który karabin jest dla Ciebie wygodniejszy. Co do innych parametrów to są tak zbliżone do siebie, że dopiero po dłuższym czasie używania będziesz miał dodatkowe uwagi. W przyszłym roku po zmianę ustawy otworzy się rynek używanego sprzętu i ceny nie będą tak wysokie jak za nowy sprzęt.
Rozumiem, że parametry interesujących Cię modeli poznałeś np. ze stron WWW producentów. Anschuetz ma także info w języku polskim, trochę bez polskich znaków, ale mają to zmienić.
Pozdrawiam
Tadeusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Omo
  • Omo Avatar
  • Gość
  • Gość
20 lata 5 miesiąc temu #183 przez Omo
Omo odpowiedział w temacie: Re: kTORY NAJLEPSZY
Witam
Mała propozycja www.egun.de , szukaj aukcji z adnotacją "internacional versand".
Pozdrawiam
Omo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Fred
  • Fred Avatar
  • Gość
  • Gość
20 lata 5 miesiąc temu #202 przez Fred
Fred odpowiedział w temacie: Re: kTORY NAJLEPSZY
Dokladny link TUTAJ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • xxx
  • xxx Avatar
  • Gość
  • Gość
19 lata 11 miesiąc temu #553 przez xxx
xxx odpowiedział w temacie: Re: kTORY NAJLEPSZY
mam probe do uzytkownikow karabinkow pneumatycznych o wpisy z uwagami dotyczacymi uzytkowania konserwacji czesci zamiennych ergonomi loza oraz zachowania po strzale. bardzo mnie to interesuje poniewaz chce zakupic sobie takowa zabawke. no i jeszcze mam takie pytanie jak wyglada sprawa zakupyu tego typu sprzetu po wejsci do ue??gdzie w poblizu dolnego slaska wroclawia mozna zakupic taka bron ale nie chodzi mi o zamowienie tylko salon sprzedazy gdzie moge cacuszko przed zakupem wzic do lapki i ogladnac sobie..



z gory dzieki za odpowiedz!!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
19 lata 11 miesiąc temu #560 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Re: kTORY NAJLEPSZY
Mam trzy takie karabiny: FWB P70 alu, Hammerli AR50 Alu i Walther LG300 XT Evolution Alutec. Wszystkie z imadła trafiają najgorzej 10,7 - 10,8 pkt przy dobranym śrucie. Najmniej kapryśny pod tym względem jest Walther - prawie każdy śrut "chodzi". Potem FWB i najbardziej wymagający dla śrutu (bo ma poligonalną lufę) jest Hammerli. Ja jestem zakochany w Hammerlim, jest to moim zdaniem rewelacyjna konstrukcja - jedyna jaką znam z otwieranym zaworkiem, a nie "młotkiem", który przez uderzenie wyzwala gaz. Wada - słaby dostęp do serwisu, ale do tej pory nic mu nie dolegało, zaś uszczelki na wyminę po prośbie faxem dostałem trzy dni później - zapas na 130 lat (za darmo oczywiście). Ostatnio jestem jednak pod wrażeniem Walthera... Po strzale nie ma właściwie żadnej reakcji karabinu - pyk i nawet nie czuć, że był strzał... Karabin jest rewelacyjnie ukształtowany wagowo - dzieki lekkiej lufie można mu dowolnie przesuwać środek ciężkości. Po obserwacji niektórych moich kolegów wiecznie krecacych regulacja predkosci w innych markach, itp - wydaje mi sie, ze jest najlepszym pneumatykiem w chwili obecnej. Z P70 nie miałem nigdy problemów (karabin był kupowany w fabryce FWB w Oberndorfie), ma selekcjonowaną lufę a ostatnio na moją prośbę w fabryce wymienili mu elementy zużywające się i dalej świetnie chodzi. Moim zdaniem jest to najtrwalszy model, co widać i na strzelnicach - znosi wiele... Ale, mimo chęci sprzedaży - chętnych do kupna za wielu nie ma. Więc sobie stoi i cieszy oko me.

Zakup w salonie to ryzyko zakupu kiepskiego karabinu. Selekcjonowanie luf polega bowiem na tym, że te NIEselekcjonowane trafiają do salonów :-) bo chyba nie myślicie, że je przetapiają na nowe... Lepiej kupować od zawodników, którzy kupują selekcjonowane lufy. Jest pewniej i taniej. U nas jest takich coraz więcej, a i na poszczególnych rundach widać, że obrót też jest :-)

Wszystkie moje karabiny, włącznie z kulą (KK 300 z nowym mechanizmem spustowym) były kupowane bezpośrednio z fabryki - ale z tym nie tak lekko, fabryki mają swoich przedstawicieli i nie bardzo lubią, gdy się ich omija... Przedstawiciele nie lubią tego jeszcze bardziej :roll: Trzeba więc mieć wyniki (lub zawodnika, który ma wyniki) obiecujące i negocjować na miejscu...

Sam problem formalny zakupu - nie ma problemu. Kpn to nie jest broń w Niemczech (7,5 J) nie jest i u nas, więc kupuje się go tak, jak narty np....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.112 s.