Offcanvas module

Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!

  • Z.Poliszuk
  • Z.Poliszuk Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10670 przez Z.Poliszuk
Z.Poliszuk stworzył temat: Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
..rozpętaliśmy dyskusję na temat badań i ich kontroli a ja mam pytanie do KS PZSS -dlaczego sędziowie przynajmniej na zawodach głównych PZSS nie kontrolują posiadania WAŻNYCH Licencji które uprawniają do udziału we współzawodnictwie sportowym? Czy zatem do udziału w zawodach wystarczy fakt ,że jestem zdrowy? Z informacji jakie posiadam wynika ,że nawet zawodnicy KN nie posiadają ważnych licencji. Na stronie PZSS ukazał się komunikat ,że "stare" licencje utraciły ważność w 2006r. Pytanie do GGlady czy moge być członkiem KN bez licencji i czy mogę brać udział w zawodach PZSS jako pełnoprawny zawodnik?
Patrząc literalnie przez pryzmat obowiązujących przepisów odpowiedź znam..ale wtedy trzeba by zweryfikować wyniki wszystkich zawodów.... ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10671 przez guten
guten odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Popieram Zbyszka sędziowie przynajmiej na głónych zawodach ogólnopolskich powinni sprawdzać ważność licencji. Jeżeli PZSS wymagało zmiany licencji od zawodników to niech teraz przynajmie sędziowie dopilnują aby startujacy zawodnicy posiadali aktualnie obowiazujące licencje. Jeżeli zawodnicy z KN nie posiadają aktualnych licencji to dlaczego są dopuszczani do startów w zawodach. Według mnie zawodnicy KN powini świecić przykładem a tak wychodzi troszke obciachowo. Takie zjawisko też niepozytywnie rzutuje na sędziów na zawodach ogólnopolskich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10672 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Zbyszku - Jest pytanie, jest odpowiedź. :)

Jutro w Łodzi, we wtorek, odbędzie się posiedzenie KS PZSS. Zebrało się wiele spraw, których już niestety nie jesteśmy w stanie dyskutować metodami "nowoczesnej komunikacji medialnej", czyli w sieci ...
Do problemów, które sam zamierzam zgłosić należą:

1. problem ważności licencji (jaki musi być stan zaawansowania zgłoszenia wniosku o wydanie nowej licencji, by dopuścić zawodnika)
2. problem badań lekarskich (np. jakie potwierdzenia akceptować, czyli np. jeśli zawodnik "Zet" ma orzeczenie od lekarza medycyny sportowej z uprawnieniami do orzekania do 21 roku życia zawodnika, a Zet ma 40 lat to uznać, czy nie?, itp.)
3. jak weryfikować ważność legitymacji PZSS? Czy potwierdzenie wpłaty przez WZSS na dzień przed zawodami uznać, czy nie?

Jak się domyślacie, te pytania wynikają z problemu, który wkrótce na mnie spadnie, jako DT MP we Wrocławiu.

KS PZSS rozstrzygnie te problemy (i wiele innych) jutro. Dlatego nie zachęcam do jakiejś burzliwej dyskusji, bo byłoby to tylko tzw. bicie piany. Oczywiście, jak tylko dotrę do Wrocka i się wepnę do sieci, to spróbuję krótko streścić postanowienia KS PZSS.

Pozdrawiam,
do zobaczenia we Wrocku!
GG

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Marcin Królikowski
  • Marcin Królikowski Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10673 przez Marcin Królikowski
Marcin Królikowski odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Nie to żebym chciał bić pianę, bo akurat mi do tego daleko, ale skoro ostatnio zabierałem głos w sprawie badań lekarskich i przepisów to i teraz sobie pozwolę, poczuwam się w obowiązku.
W kwestii licencji i badań lekarskich zapis w słynnym już Zbiorze Regulaminów PZSS na lata 2009-2012 zatwierdzonym przez Zarząd PZSS str.13 pkt.8.5 mówi przecież jasno: "zawodnik biorący udział w zawodach sportowych musi okazać licencję PZSS oraz ważne orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania strzelectwa sportowego wydane przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej" . Dla mnie więc sytuacja jest prosta: licencję należy posiadać na stanowisku ( i tu się w pełni ze Zbyszkiem zgadzam ), a badania lekarskie powinny być 'podbite' przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej, bez żadnych dodatkowych szczegółów odnośnie certyfikatów, wieku itd.
Faktycznie Grzegorz, jest sporo rzeczy które wymagają wyjaśnienia lub po prostu zwykłego doprecyzowania, takiego jasnego, żeby właśnie później nie było takich dyskusji, wątpliwości, bicia piany itd.............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10674 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
To tylko tak pozornie jest "oczywiste". To jak? Załóżmy, że niejaki Zet (40lat) ma "ważne" badania, ale podbite przez lekarza medycyny sportowej, który nie ma uprawnień do orzekania powyżej 21 roku życia. To Twoim zdaniem co powinienem zrobić?

UWAGA! Ja bardzo dobrze wiem co zrobię, a wypowiedzi na forum nie mają żadnego wpływu na moją opinię. Nie mogą mieć, bo działanie DT na zawodach nie może zależeć od narzekań na forach internetowych. Dyskusję traktuję, jako taką zabawę intelektualną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Marcin Królikowski
  • Marcin Królikowski Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10675 przez Marcin Królikowski
Marcin Królikowski odpowiedział w temacie: O:Licencja - wyniki zawodów do weryfikacji !!!!!!
Sytuacja jest bardzo prosta: ty nie masz prawa choćby nie wiem co do oceniania ( jak sam zauważyłeś ) czy takie zaświadczenie jest prawdziwe czy fałszywe, a tym bardziej nie jesteś lekarzem orzecznikiem medycyny sportowej. Jeżeli taki lekarz to podpisał to niestety on popełnia błąd, bo dokładnie wie ile pacjent ma lat, więc wystarczy wyjąc 'inną' pieczątkę z szuflady i podbić jako "lekarz specjalista medycyny sportowej" i tyle.
Obaj przytaczaliśmy ten zapis z tego regulaminu, i on jest tam czytelny, więc moim zdaniem sytuacja jest jasna.
A ja biedny, naiwny myślałem że ty jak mało kto podchodzi poważnie do zagadnienia................ :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.205 s.