Offcanvas module

Badania lekarskie

  • Marcin93
  • Marcin93 Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #10610 przez Marcin93
Marcin93 odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Lodowa napisał:

I Twoje słowa się potwierdzają, jak to sędzia z ZG napisał dopuścił zawodników (seniorów) do konkurencji a zawodniczki (juniorki) z Opola już nie dopuścili do strzelania bo nie miała ważnych badań. Poziom sędziowania w strzelectwie powinien stać na wyższym poziomie.

Sami widzicie że z małych pierdół rosną problemy. Koleżanka z Opola mogła poczuć się niesprawiedliwie potraktowana bo co to ma byc że jednych dopuszczają a innych nie. a co ze sprawą wieku... Eh badania powinni mieć każdy, jak wszyscy to wszyscy. Z pełnym szacunkiem ale kto coś takiego wg wymyślił że starsze osoby nie muszą mieć badań i że powinny się same martwić o swoje zdrowie ( Brawa! ). A jak by się coś stało jakiś zawał czy coś?. Tylko chyba w Polsce można się sprzeczać w takiej sprawie. Im się chyba po prostu nie chce ich robić i szukają prostszych rozwiązań. RÓWNO UPRAWNIENIE! DLA WSZYSTKICH TE SAME ZASADY. Gdybym tam był i wiedział o tym to kłócił bym się w imieniu koleżanki dlaczego to niby ja nie dopuścili a innych tak i gdzie jest napisane że starsi badań nie muszą mieć! Czasem jak widzę co się wyprawia to aż mnie skręca. Z pełnym szacunkiem ale w Polsce brakuje kompetentnych sędziów i jak by tak selekcje zrobić czy po prostu zacząć patrzeć im na ręce to większość by wyleciała z hukiem. Eh czasem wiadomo że są rzeczy na które się przymyka oko ale bez przesady żeby wszystko traktować "od tak sobie, jak leci"
Ostatnio zmieniany: 13 lata 10 miesiąc temu przez Marcin93.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z.Poliszuk
  • Z.Poliszuk Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu #10613 przez Z.Poliszuk
Z.Poliszuk odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Oczywiście Grzegorz masz rację . Tylko w odpowiedzi na twój poprzedni post w swoim zwracam uwagę na to ,że właśnie zupełnie zbędnie PZSS narzucił ograniczenia przez które organizator zawodów może mieć problemy w sytuacji którą opisujesz. Nie neguję potrzeby robienia badań a wręcz uważam to za wskazane ale bardziej na zasadzie dbałości o własny organizm niż ze względu na nakaz. Co do zawałów to zdarzają się nie tylko u ludzi starszych ale i zupełnie młodych , w tym i wyczynowo uprawiających sport i stale nadzorowanych przez lekarzy. Można by tu podać wiele przykładów ale są to głównie sporty wysiłkowe .Pewien znany w Lublinie dr. z Ośrodka Medycyny Sportowej nadzorujący między innymi kadrę Polski w piłce ręcznej jak i wielu znanych lekkoatletów twierdził ,że w jego opinii strzelectwo sportem nie jest bo wysiłku w nim niewiele. Popieram wypowiedź Michała ,że wszelkie zakazy czy nakazy powinny opierać się na prawie. Inaczej to raj dla niedowartościowanych lub głupich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu #10614 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
... i wszystko to prawda, tylko trzeba zaproponowac system, który pozwoliłby na ograniczenie punktu 8.5 do wieku 23 lata i jednocześnie nie narażał organizatora na odpowiedzialnośc prawną w przypadku "gdyby coś". Ja prawnikiem nie jestem, więc nie wiem. Powinien się wypowiedziec prawnik. Oczywiście cała dyskusja nie dotyczy kadr wszelkiego typu, to inna bajka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z.Poliszuk
  • Z.Poliszuk Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu #10615 przez Z.Poliszuk
Z.Poliszuk odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
sprawa wydaje się prosta ..wystarczy wprowadzic zapis że zawodnicy powyżej 23 roku startują na własną odpowiedzialność ( z wyłączeniem członków KN)..mam do dyspozycji trzech firmowych prawników to dostaną zaraz zadanie aby to jeszcze posprawdzać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • młody70
  • młody70 Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu #10617 przez młody70
młody70 odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Myślę że wystarczy zapis w metryczce strzelań (każdy zawodnik ją podpisuje) że ....ja niżej podpisany oświadczam, że...itd.). To wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Tadeusz Bartosiak
  • Tadeusz  Bartosiak Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu #10618 przez Tadeusz Bartosiak
Tadeusz Bartosiak odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Witam,
Moim skromnym zdaniem badania lekarskie powinny zostać obowiązkowe dla wszystkich.
Z tą jednak różnicą, że młodzież i kadra robi je co 6 miesięcy a pozostali seniorzy co rok.
Zdaję sobie sprawę z tego, że i tak cześć osób idzie do zaprzyjaźnionego lekarza, który za 50 zeta przystawia pieczątkę.
Wiem ze swojego doświadczenia że chociaż raz do roku warto zrobić przegląd techniczny swojego organizmu i to bez względu na to czy uprawia się sport wyczynowo czy nie. Może takie prawo zachęci kogoś do wykonania podstawowej diagnostyki swojego organizmu, zwłaszcza że badania lekarskie w pracy są obowiązkowe raz na kilka lat. Czasem może to mieć kolosalne znaczenie - wczesne wykrycie choroby.
A poza tym - żyjcie wiecznie ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.099 s.