Offcanvas module

Badania lekarskie

  • Lodowa
  • Lodowa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10597 przez Lodowa
Lodowa stworzył temat: Badania lekarskie
Witam. Dziś będąc na III rundzie PP w rozmowach z zawodnikami dowiedziałem się, iż zawodnicy powyżej 23 roku życia nie muszą mieć okresowych badań lekarskich. Jeżeli ktoś wie to proszę o potwierdzenie tej wiadomości lub jej zaprzeczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • tomeszko_E-g
  • tomeszko_E-g Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10598 przez tomeszko_E-g
tomeszko_E-g odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Kolego z tego co jest mi wiadome badań lekarskich nikt nie wycofał oficjalnie. Na stronach PZSS-u nie ma żadnych wzmianek. Jeżeli chodzi o przeprowadzanie badań po 23 roku zycia to za wykonanie takich badań u lekarza sportowego trzeba zapłacić 50,00zł. Taką wiadomość uzyskaliśmy u naszego lekarza sportowego w Elblągu. Musisz się dowiedzieć w swoim mieście czy tak będą wyglądały badania lekarskie u ciebie. Czy badania będą obowiązywały trzeba się dowiedzieć w Wojewódzkim Związku Strzelectwa Sportowego, myślę że oni powinni dać wiążącą odpowiedź. Pazdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #10599 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
SĄ WYMAGANE!!! Ponieważ kilka osób pytało mnie o to w Zielonej podczas III r PP informuję, że podczas MP kobiet i mężczyzn we Wrocławiu będą takie badania wymagane OD WSZYSTKICH zawodników. Nie chcę wdawać się w polemikę na rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dla mnie rozstrzygające jest to, że w tzw. zielonej, czyli niebieskiej :S książeczce, zawierającej zasady rozgrywania zawodów PZSS w Polsce jest wyraźnie (W CZĘŚCI OGÓLNEJ, a więc obowiązującej podczas wszystkich rodzajów zawodów) napisane, że zawodnik musi takie badania mieć (pkt. 8.5 str. 13).

Inną sprawą jest, czy ten zapis powinien obowiązywać W PRZYSZŁOŚCI np. amatorów powyżej 23 roku życia. To jest temat do dyskusji. Z jednej strony dorosły amator sam może za siebie odpowiadać, ale jest inny problem - może spowodować hmmm.. problem innym. I tu jakby jest ten punkt dyskusyjny... Ale podkreślam, to tylko gdybanie o tym co bedzie w kolejnej zielonej, czyli niebieskiej,a w przyszlości - nie wiem - różowej książeczce. Póki co obowiązuje ta niebieska :dry:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 9 miesiąc temu przez GGlady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Michał
  • Michał Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • lepiej trafiać niż nie trafiać
Więcej
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #10600 przez Michał
Michał odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Moim zdaniem nie ma żadnego aktu prawnego dotyczącego zawodników powyżej 23 roku życia, którzy nie są członkami kadry. Link do jedynego znanego mi aktu prawnego określającego zakres i częstotliwość badań okresowych sportowców ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)

Michał Mizgalski
...strzelam bo lubię
Ostatnio zmieniany: 13 lata 9 miesiąc temu przez Michał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10601 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Zgadzam się w 100% z Tobą Michale! Problem polega na tym, że to nie Ministerstwo Zdrowia decyduje o tym, jakie zasady rozgrywania zawodów ustala PZSS. I tu problem. Przecież wiesz bardzo dobrze, że ta sprawa wałkuje się od lat. I co? I nic. Moim zdaniem o wiele prościej będzie podjąć działania w celu znalezienia takiej formuły, która z jednej strony zapewni bezpieczeństwo prawne organizatorowi zawodów i jednocześnie zdejmie obowiązek z 40-latka siedzenia co 6 msc w kolejce do lekarza sportowego z 15-latkami. A tego nie da się zrobić inaczej, jak ZMIENIAJĄC zapisy przepisów ustalanych przez PZSS.

Bo to jest tak - jak ja zrobię podwórkowe zawody i napiszę, że startować mogą tylko blondynki w kategorii wiekowej 24-26 lat, wzrost min. 175 cm, wymiary broni 90/60/90 to czy to się komuś podoba czy nie to brunetka rycząca 50-ka o wzroście 160 cm i wymiarach broni 110/110/110 nie zostanie dopuszczona do tych zawodów. I na nikim nie zrobi żadnego wrażenia nawet największe oburzenie min. Kopacz.

I ten zapis 8.5 w "niebieskiej" książeczce ma mniej więcej taki charakter :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • jagodzińskiZG
  • jagodzińskiZG Avatar
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #10602 przez jagodzińskiZG
jagodzińskiZG odpowiedział w temacie: O:Badania lekarskie
Witam wszystkich serdecznie. Jak większość z Was wie sędziowałem na 50 m na III RPP w Zielonej Górze. Dopuściliśmy kilka osób do zawodów bez badań (chodzi oczywiście o seniorów). Może jest gdzieś napisane a może nie jest kogo można dopuścić do zawodów bez badań. Moim zdaniem wszyscy powinni mieć badania lekarskie niezależnie od wieku. Jeżeli coś się stanie na strzelnicy w trakcie strzelania to kogo będą winić na początku? Moim zdaniem sędziego, że w ogóle dopuścił zawodnika do zawodów, piszcie co o tym sądzicie, pozdrawiam serdecznie sympatyków strzelectwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.127 s.