Offcanvas module

i co z tym strzelectwem?

  • guten
  • guten Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #21191 przez guten
guten stworzył temat: i co z tym strzelectwem?

GGlady napisał:

k-91 napisał: Witam, po co tyle bić pianę o to samo??? Przecież to takie prostę...więc: kolega GGlady napiszę algorytm (...myślę że da radę B) ), wybierzemy najlepszych do kadry i po sprawie B) . Oj...."ciemność widzę".
aha....czy ewentualnie da się napisać w miarę dobry algorytm do wybrania nowego "prezesa"...???


:woohoo: :woohoo: :woohoo:
Tylko, czy kolego k-91 nie mylisz przypadkiem systemu szkolenia z systemem selekcji zawodników?
Algorytm wyboru prezesa i członków zarządu jest już dawno napisany i co więcej znajdziesz go na stronie w statucie PZSS. B)

PS. Rozumiem, że to miała być Twoja merytoryczna odpowiedź na merytoryczny wpis Zawisza? :pinch:

Grzegorz w przywołanym przez ciebie statucie jest też paragraf 24, który przedstawia kolejny algorytm (można to nazwać ordynacją wyborczą) wyboru delegatów na WZD. Jak dla mnie zapisy tego algorytmu powodują to, iż większość delegatów biorących udział w WZD jest z kilku dużych klubów, reszta klubów się nie liczy. Jest to zauważalne od kilkunastu lat w Polskim światku strzeleckim. Czy znajdzie się taki skład zarządu PZSS który będzie miał odwagę i zmieni te chore zapisy zawarte w w/w paragrafie statutu? Przecież ordynację wyborczą można bardzo ułatwić. Wszystkie kluby są członkami PZSS, a więc prosto po jednym członku delegacie z każdego klubu na WZD i wtedy przeprowadzać wybory prezesa i zarządu PZSS. Kandydaci niech przedstawią program działania, postawione cele i proponowane sposoby ich osiągnięcia. Wtedy wyniki głosowania były by realistyczne.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 7 miesiąc temu przez guten.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 7 miesiąc temu #21192 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
Delegatów wybierają WZSSy. Silniejsze, z większą liczbą sukcesów (mówiąc ogólnie), mają więcej delegatów. Tych delegatów nie dostają za nic. Liczy się szkolenie dzieci i młodzieży, olimpijczycy, itp. Ktoś złośliwie może nawet zapytać - A kto broni WZSSom, jak lubelski, podkarpacki, czy warmińsko-mazurski prowadzić swoją działalność tak, by tych delegatów mieć jak najwięcej? Napisałem, że "ktoś złośliwy", bo oczywiste jest - i sam wiele razy to mówiłem - że ten system, który mamy powoduje rozwieranie się nożyc, czyli związki silniejsze umacniają się, a słabe słabną. I to jest fatalne... Tylko rozwiązaniem nie jest przydzielenie mandatów po jednym dla każdego (np. klubu) za fakt samego istnienia, z pominięciem efektów działalności. Moim zdaniem to nie tyle sam "algorytm" mandatowy jest zły, co fatalny stan większości klubów, które w warunkach "rynkowych" nie są w stanie poradzić sobie z realizacją właśnie tych zadań, które liczbę mandatów dla ich związków generują.

I nic się nie zmieni, dopóki nie powstaną projekty odbudowy strzelectwa sportowego, jako całości, przy silnym udziale MSiT i zapewniające środki wspierające budowę i modernizację obiektów, ale nie tam, gdzie one już są, tylko tam gdzie ich nie ma. Nic się nie poprawi, dopóki kluby nie będą w stanie szkolić dzieci i młodzieży, a ich jedynym źródłem finansowania będzie realizacja "fanaberii starszych panów", jak ktoś to celnie nazwał, a skutkiem całkowite zaniechanie szkolenia dzieci i młodzieży. W województwie lubelskim na ponad dwadzieścia klubów, tylko kilka prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży, a dwadzieścia tym sobie głowy nie zawraca, bo o ile ciekawiej jest postrzelać sportowo z glocka albo z kałacha, niż użerać się z cudzymi na dodatek dziećmi... Czas hobbystów, jako główne źródło uzdolnionej młodzieży już dawno minął.

I dalej - nie będzie szkolenia dzieci i młodzieży na kilkadziesiąt razy większą skalę niż teraz, to nie będzie medali IO w przyszłości.

I to przed takimi zadaniami i problemami stanie nowy zarząd PZSS i powiem szczerze - nie zazdroszczę... Może się mylę (rzadko, ale... :) ), ale te 4 lata będą rozstrzygające. Albo uda się zrealizować jakieś duże projekty z MSiT, albo strzelectwo konkurencji olimpijskich będzie zamierać, wypierane przez strzelectwo rekreacyjne, strzelectwo dynamiczne i paramilitarne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • k-91
  • k-91 Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 7 miesiąc temu #21193 przez k-91
k-91 odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
Czy była to merytoryczna odpowiedź, hmm...pewnie nie ☺. Tak sobie napisałem co by atmosferę rozluźnić ☺.
Co do tych algorytmów wyboru prezesa, zawodników itd...jeżeli mogę zapytać : jeżeli wszystko jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Zawsze jakieś problemy.
Kolego GGlady...w sprawie młodzieży itd, nie wiem i może się mylę...może wystarczyło by dobrze sypnać kasą...jak znam życie to pewnie główny problem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 7 miesiąc temu #21194 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?

k-91 napisał: Co do tych algorytmów wyboru prezesa, zawodników itd...jeżeli mogę zapytać : jeżeli wszystko jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Zawsze jakieś problemy.


Patrz wyżej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • k-91
  • k-91 Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 7 miesiąc temu #21195 przez k-91
k-91 odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
No tak...wszystko jasne ☺. Dzięki ☺.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • jaro
  • jaro Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #21196 przez jaro
jaro odpowiedział w temacie: i co z tym strzelectwem?
GGlady widzę ,że zgodnie z porzekadłem :jeśli wlazłeś między wrony.... :evil:
tajemnicą poliszynela jest to jak wygląda system szkolenia polskiej kadry zaczynając na juniorskiej a kończąc na seniorskiej...kiedyś fuks musiał się skonczyć i właśnie na RIO się skończył.. :huh:
kto odpowie za tą porażkę? raczej wątpię aby Zarząd PZSS poczuł się chociaż w części odpowiedzialny..
Ostatnio zmieniany: 7 lata 7 miesiąc temu przez jaro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.145 s.