Offcanvas module

[Kpn] Śrut

  • metheor
  • metheor Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu #13532 przez metheor
metheor odpowiedział w temacie: Odp: Re: [Kpn] Śrut

Rlyeh napisał: Ja strzelam ppn H&N Glattem - bo lepszego mi szkoda, a i tak specjalnie wielkiej różnicy bym nie zobaczył, nie ten poziom. Karabiniarze z klubu też tym strzelają, z wyjątkiem może dwóch albo trzech osób, one zdaje się używają H&N FM ale pewnie i tak dobieranego.

Gdybym miał strzelać dobieranym to bym kupił po paczce RWSa 10 i Meisterkugeln, FM 4,49 i 4,5, dwa różne Schaki oraz Match, włożył sprzęt w imadło, przewalił po 50 ze wszystkiego i wybrał coś. Kupił następnie tego samego wagon albo dwa. Na pewno nie kupowałbym w ciemno FM "bo dobrze lata". Lata z pewnością dobrze, ale u mnie nie musi.


No tak, zgadzam się z tym co napisałeś. W PPN to i tak nie widać dużej różnicy między śrutami :) Ale wróćmy do karabinu. Czy mógłbyś jeszcze powiedzieć czy na treningu strzelać cały czas sportem czy może wymienić go na jakiegoś innego? Chodzi o podobną cenę, a może ewnentualnie jakość byłaby lepsza. Dodam, że 500pcs H&N SPORT kosztuje ok. 20 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Rlyeh
  • Rlyeh Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #13533 przez Rlyeh
Rlyeh odpowiedział w temacie: Re: Odp: Re: [Kpn] Śrut
Obawiam się, że
1) ten H&N, jeżeli wyciskasz nim 95, nie będzie miał lepszego odpowiednika w tej cenie,
2) musisz zmienić dealera, bo 20 PLN to za dużo. Są miejsca, gdzie można dostać go za ~15 PLN. A w tej cenie...

Jednak gorąco zachęcam do spróbowania chociaż H&N Eco oraz Tomitexów.

Ja - a ja już nie strzelam z karabinu - strzelałbym cały czas Sportem. Bo nieważne czym strzelasz, składasz się przecież i tak tak samo. Wynik źle wypracowanego strzału może się różnić ewentualnie o jakąś wartość, tylko co z tego?
Moim zdaniem sprawdziany warto strzelać tym, czym się strzela na zawodach.
Podkreślam, że prezentuję tylko swoje prywatne poglądy.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc temu przez Rlyeh.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • metheor
  • metheor Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu #13534 przez metheor
metheor odpowiedział w temacie: Odp: Re: Odp: Re: [Kpn] Śrut

Rlyeh napisał: Obawiam się, że
1) ten H&N, jeżeli wyciskasz nim 95, nie będzie miał lepszego odpowiednika w tej cenie,
2) musisz zmienić dealera, bo 20 PLN to za dużo. Są miejsca, gdzie można dostać go za ~15 PLN. A w tej cenie...

Jednak gorąco zachęcam do spróbowania chociaż H&N Eco oraz Tomitexów.

Ja - a ja już nie strzelam z karabinu - strzelałbym cały czas Sportem. Bo nieważne czym strzelasz, składasz się przecież i tak tak samo. Wynik źle wypracowanego strzału może się różnić ewentualnie o jakąś wartość, tylko co z tego?
Moim zdaniem sprawdziany warto strzelać tym, czym się strzela na zawodach.
Podkreślam, że prezentuję tylko swoje prywatne poglądy.


To tylko przybliżone 20zł zresztą i tak aktualnie mam go za darmo z klubu. Co do Econa to wiem, że nie da się nim w ogóle strzelać (przynajmniej z karabinu) co do Tomitexa to też nasłuchałem się raczej negatywnych wrażeń. Dzięki za odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • mirek_m
  • mirek_m Avatar
  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu #13537 przez mirek_m
mirek_m odpowiedział w temacie: Odp: [Kpn] Śrut
moim zdaniem trzeba się zdecydować na określony śrut na zawody. jeśli da się dobrać dobrą serię to wszystko jedno od jakiego markowego producenta pochodzi. więc wszystko jedno czy to H&N, RWS, JSB itd. skoro w teście 10 szt. śrutu wycina dziurę około 6 milimetrów to wszystko jedno czy to RWS czy H&N (JSB nie znam więc się nie wypowiadam)
a na trening wystarczy dobrać gatunek zbliżony wagowo. czyli na przykład na zawody wyselekcjonowany H&N, a na trening jego mniej dokładny odpowiednik (sport czy glatt, jak kto woli)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.146 s.