Offcanvas module

Mistrzostwa Polski (sk) Bydgoszcz 20-21.09.2014

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 6 miesiąc temu #20525 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Mistrzostwa Polski (sk) Bydgoszcz 20-21.09.2014

zbyszek napisał: Od kiedy KPN 40 nie jest konkurencją olimpijską?


Od kiedy na Igrzyskach rozgrywa się Kpn40 open?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zbyszek
  • zbyszek Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 6 miesiąc temu #20526 przez zbyszek
zbyszek odpowiedział w temacie: Mistrzostwa Polski (sk) Bydgoszcz 20-21.09.2014
Niepotrzebnie fikałem z tym KPN-em :blush:" Na podstawie przepisów ISSF - w konkurencjach nieolimpijskich nie rozgrywa się finałów".Mam niczym niepoparte przeświadczenie,graniczace z pewnością,że ISSF ma głęboko w poważaniu,jak polscy amatorzy bawią się strzelectwem sportowym na swoim podwórku.Możemy się rozpisywać,czy mamy podstawy w przepisach,czy nie.Czy ważna jest litera prawa,czy jego idea.Finały niewątliwie uatrakcyjniały zawody,pozostał niedosyt.PS.Na FPP w Bydgoszczy mnie nie będzie,upoważniam Gutena do podpisania ewentualnej petycji do PZSS w moim imieniu.Zbyszek Wrotkowski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 6 miesiąc temu #20527 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Mistrzostwa Polski (sk) Bydgoszcz 20-21.09.2014

zbyszek napisał: ...Mam niczym niepoparte przeświadczenie,graniczace z pewnością,że ISSF ma głęboko w poważaniu,jak polscy amatorzy bawią się strzelectwem sportowym na swoim podwórku...


A ja mam jak najbardziej 100%-wą pewność, że "ISSF ma głęboko w poważaniu,jak polscy amatorzy bawią się strzelectwem sportowym na swoim podwórku". Tylko, że na polskim podwórku nie ma już amatorów. A skoro nie ma podziału na wyczynowców i amatorów, to logiczne jest stosowanie tych samych przepisów ogólnych.

Nie zmienia to faktu, że Zarząd PZSS może podjąć decyzję o zmianach (np. o wprowadzeniu finałów w konkurencjach open), ale to oznaczałoby konieczność upakowania 8 konkurencji i 8 finałów w dwóch dniach zawodów. Przeprowadzenie finałów w obowiązującym trybie (ISSF) jest praktycznie nieosiągalne dla wszystkich (poza Wrocławiem) organizatorów - oni nawet w olimpijskich (!) konkurencjach nie potrafią tych finałów zapewnić i przeprowadzić - vide: zaczynające się właśnie w Zielonej Górze zawody Finału Pucharu Polski (sic!). Realny byłby więc co najwyżej tzw. "stary finał", ale zobaczcie, jak to się samo zaczyna napędzać w odstępstwa od coraz to większej liczby przepisów. Tak sobie dywaguję, bo to wszystko będzie podnoszone w czasie dyskusji "około" problemowej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Zawisz
  • Zawisz Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #20528 przez Zawisz
Zawisz odpowiedział w temacie: Mistrzostwa Polski (sk) Bydgoszcz 20-21.09.2014
Niby miałem się nie mieszać do tej dyskusji, bo de facto mnie to nie dotyczy, a mam jedynie jakieś przemyślenia czy swoje zdanie ale...

GGlady napisał: Tylko, że na polskim podwórku nie ma już amatorów.

Grzegorzu... To, że PZSS zlikwidował (niby) ten podział, nie znaczy, że nie ma amatorów. Powiem więcej, jak dla mnie to w naszym kraju strzelają niemal tylko i wyłącznie amatorzy i fanatycy, pomijając jakiś niewielki odsetek zawodników.
Z resztą najpierw mówisz, że nie ma strzelectwa amatorskiego, a później podkreślasz, że nie ma strzelnicy spełniających warunki 'zawodowe' - to jak to w końcu jt z tym zawodowstwem naszego strzelectwa?
Zlikwidowanie pojęcia strzelectwa amatorskiego (nazwijmy to tak dla uproszczenia) to takie trochę jak chwalenie się rządu, że mamy coraz mniej bezrobotnych - nie bierze się to z tego, że nagle ludzie znaleźli sobie ileś tam tysięcy miejsc pracy tylko z tego, że opuścili kraj.
Byłem siatkarzem, miałem papiery jako zawodnik, grałem, ale jeszcze więcej grywałem amatorsko (i z resztą grywam do dziś), jakoś nie potrzebowałem do tego rozdmuchanych imprez związkowych. Teraz strzelam, mam licencję zawodnika, czasem startuję w zawodach organizowanych czy to przez krajowy, czy to przez wojewódzki ZSS, ale o wiele częściej goszczę na zawodach organizowanych przez LOK, na których to żadne papiery na strzelanie nie są potrzebne, a frekwencją zawodom związkowym nie ustępują.
Dziwią mnie wylewane tutaj przez kolegów strzelców pomyje na związek. Nie przez to, że na związek, bo odgórne działania niekoniecznie bywają dobre, ale przez to ile to już trwa. Potrafiliście się zmobilizować gdy walczyliście o Pst3x20, a nie potraficie wybrać ze 5 przedstawicieli, założyć jakiejś organizacji, która byłaby odpowiedzialna za kontakty ze strzelnicami i organizowanie zawodów. Wszak tyle razy można tu było wyczytać jakie są fajne stosunki miedzy strzelcami, a ludźmi z poszczególnych obiektów - czemu nie możecie tego sami wykorzystać?
Jakoś ludzie z wiatrówkami z lunetami (mniejsza z tym jak się tamte ich strzelania nazywają) dali sobie radę bez naszego ulubionego Związku, strzelcy czarnoprochowi to samo (acz ostatecznie chyba związek ich przygarnął, nie wiem jak to obecnie wygląda). A wy ludzie tylko marudzić potraficie. Jak nic nie robicie, to czemu niby ma być lepiej? 'Klient płaci, klient wymaga'? Wasze pieniądze to i tak skromna część tego co dostają z państwowej kasy, więc czemu mają się Wami przejmować? Tyle razy już mówiliście, że dążą do zlikwidowania Was (w sensie strzelców SK, GP, OPEN czy jak tam chcecie to nazywać), a skoro do uważacie, że tego dążą to ponawiam - czemu uważacie, że mieliby się przejmować? Jakiś brak spójności rozumowania dostrzegam.
No ale co ja tam wiem, młody jtem to się nie znam:)

P.S.
Jeszcze takie jedno małe pytanie.
Bo zdaje się, że zarówno krajowy, jak i wojewódzkie ZSSy mają w statucie zapis, że ich obowiązkiem jt rozpowszechnianie strzelectwa. I o ile do zasady, że w zawodach ogólnokrajowych to do startu trzeba mieć licencję w zasadzie nic nie mam, o tyle może ktoś mi odpowie na pytanie co bardziej działa na rozpowszechnianie strzelectwa:
Umieszczanie w kalendarzu wojewódzkim wszystkich zawodów strzeleckich o jakich się tylko wiem, nawet tych w sportach pozaolimpijskich, a w zawodach organizowanych przez Związek, w konkurencjach typowo sportowych dopuszczanie do startu zawodników 'przeszkolonych w zakresie posługiwania się bronią'
czy
Dopuszczenie do startów wszystkich jak leci, by później, oglądając komunikat z zawodów i dziwiąc się swojej w nim nieobecności mogli się dowiedzieć, że Związek nikomu nie może zabronić zapłacenia i przyjechania sobie postrzelać, ale jak ktoś nie ma licencji to nie może być klasyfikowany?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Zawisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • zbyszek
  • zbyszek Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 6 miesiąc temu #20529 przez zbyszek
zbyszek odpowiedział w temacie: Mistrzostwa Polski (sk) Bydgoszcz 20-21.09.2014
A no właśnie.Mądrego to i posłuchać miło.Strzelectwo powinno być atrakcyjne,nie tylko dla zawodników.Dla postronnej osoby,obserwowanie przez godzinę kilkunastu facetów,którzy robią wszystko zeby się tylko nie ruszyć,jest równie pasjonujące,jak obserwowanie schnącej na ścianie farby.Finały to zupełnie inna historia.Jest adrenalina,jest "hercklekot",jest zabawa.Grzegorz pisze o umocowaniach w przepisach,o ISSF,o ograniczeniach technicznych,dylematach formalnych.Niewątpliwie ma rację,choć ja się z nim nie zgadzam.Popatrzcie na Białystok.Co tam Włodek wyprawia,karabin z pistoletem,chłopy z babami,Sodoma i Gomora.Ubaw po pachy i najlepsze zawody klasyfikacyjne.Chyba o to chodzi,o igrzyska,niekoniecznie olimpijskie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #20530 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Mistrzostwa Polski (sk) Bydgoszcz 20-21.09.2014
Sorry, ale mam wrażenie, że parę osób się nia zgadza, byle się nie zgadzać, nawet z kimś kto ma takie samo zdanie. Hello!!!! Wakacje już minęły, sezon ogórkowy się skończył. Przykład z Białymstokiem o tyle samo miły, co nie na temat. Regulamin PZSS mówi wyraźnie:

"Podczas mistrzostw Polski w konkurencjach OPEN nie przeprowadza się
strzelań finałowych. Tytuł Mistrza Polski uzyskuje się po zakończonej podstawowej
konkurencji. Organizator może wprowadzić do programu zawodów własne konkurencje
finałowe, które będą traktowane jako dodatkowe strzelanie.
"

Nikt nikomu nie broni robić dodatkowych strzelań, ani w Białymstoku na ZK, ani tym bardziej na zawodach Open. Żeby tylko chciało się chcieć. Ale to już do organizatora bezpośredniego proszę...

PS. Dyskutujemy o systemie współzawodnictwa w strzelaniach open i o tym, czy, a jeśli tak, to jak wprowadzić finały do MP w konkurencjach open. Chyba, że nie o tym?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez GGlady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.114 s.