Offcanvas module

karabin z przyspiesznikiem

  • kadet
  • kadet Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu #20817 przez kadet
kadet stworzył temat: karabin z przyspiesznikiem
Witam. Chciałem ostatnio kupić karabin sportowy (Strieła 3) z przyspiesznikiem. Niestety doszły mnie informacje od trenera pewnego klubu, że takie karabiny są już niezbyt mile widziane na zawodach oraz, że bardzo prawdopodobne jest, że zostaną zakazane przy najbliższej zmianie okazji...
Mam teraz dylemat, z jednej strony, możliwe, z drugiej, wolę zapytać, a nie ufać bezgranicznie pewnym ludziom...
Jest coś wiadomo na temat tych karabinów?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Rlyeh
  • Rlyeh Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu #20818 przez Rlyeh
Rlyeh odpowiedział w temacie: karabin z przyspiesznikiem
Przejrzałem przepisy, i nie znalazłem nic na ten temat. Przyspiesznik jest zakazany w standardzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #20819 przez guten
guten odpowiedział w temacie: karabin z przyspiesznikiem

kadet napisał: Witam. Chciałem ostatnio kupić karabin sportowy (Strieła 3) z przyspiesznikiem. Niestety doszły mnie informacje od trenera pewnego klubu, że takie karabiny są już niezbyt mile widziane na zawodach oraz, że bardzo prawdopodobne jest, że zostaną zakazane przy najbliższej zmianie okazji...
Mam teraz dylemat, z jednej strony, możliwe, z drugiej, wolę zapytać, a nie ufać bezgranicznie pewnym ludziom...
Jest coś wiadomo na temat tych karabinów?
Dziękuję z góry za odpowiedź.


Nic na ten temat nie ma w przepisach aby w konkurencji karabinu dowolnego były zabronione karabinki w przyspiesznikiem. Swego czasu była plotka że są zabronione ale to była tylko plotka. Znam kilka osób które z takich strzelają (np.karabin MC12) na zawodach organizowanych przez PZSS i wszystko jest oki. Proponuje zapytać na priv GGlady, posiada najszerszy dostęp do nowo projektowanych przepisów.Moim zdaniem wątpliwe aby miały zajść w tej sprawie jakieś zmiany.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 9 miesiąc temu przez guten.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu #20833 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: karabin z przyspiesznikiem
Moim zdaniem nie ma zakazu używania przyśpiesznika w kdw. Przejrzałem też oryginalną wersję szczegółowego manuala dla komisji technicznej i też nic nie znalazłem. Plotki natomiast mogą wynikać z tego, że czasem krąży pytanie: - kiedy sędzia może zdyskwalifikować za przyśpiesznik? Może, jeśli narusza on zasady bezpieczeństwa, np. w próbnych karabin "sam strzela" (a to np. MC12 potrafi świetnie robić, o czym sam przekonałem się kiedyś boleśnie na MP amatorów :-) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.140 s.