Offcanvas module

Grupa Powszechna - reaktywacja

  • Rlyeh
  • Rlyeh Avatar
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 tydzień temu #20253 przez Rlyeh
Rlyeh odpowiedział w temacie: Grupa Powszechna - reaktywacja
Fakt, tej linijki nie odnotowałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Adamix
  • Adamix Avatar
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 tydzień temu #20254 przez Adamix
Adamix odpowiedział w temacie: Grupa Powszechna - reaktywacja

cnnhead napisał: Wciąż czekam na uwagi, szczególnie w obszarach mało mi znanych konkurencji karabinowych i kompletnie nieznanych gładkolufowych.


Porozmawiam jutro ze specjalistami od konkurencji śrutowych i spróbuję zaproponować ciekawą formułę.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 dzień temu - 10 lata 23 godzin temu #20267 przez guten
guten odpowiedział w temacie: Grupa Powszechna - reaktywacja
Zapoznałem się z tym co opracował CNNHEAD i naniosłem korekty(głównie karabin). Proponuje aby zacząć precyzować swoje propozycje bo czas biegnie a jak znam życie to zarząd PZSS odpowie że przecież nic nie zgłaszaliśmy. Plik w załączeniu.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Ostatnio zmieniany: 10 lata 23 godzin temu przez guten.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • cnnhead
  • cnnhead Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 48 minut temu #20268 przez cnnhead
cnnhead odpowiedział w temacie: Grupa Powszechna - reaktywacja
Dzięki za głos w dyskusji. Ze strony technicznej postuluję o modyfikowanie dokumentu w trybie zmian (można szybko wyłapać nowe propozycje) oraz wypełnianie tabelki z historią zmian.
Merytorycznie zaś:
1) klasy sportowe. Rozumiem, że postulowane jest wprowadzenie 1. klasy dla pcz i psp oraz obniżenie norm dla pst. Pierwsze popieram, ale częściowo, bo proponowane wyniki są za niskie. Postulowałbym 285 dla psp i 282 dla pcz. Co do pst, to nie mam zdania, bo nie strzelam pst B)
2) baraże w kwalifikacjach do FPP. Generalnie na zawodach GP jest problem z czasem. Dużo konkurencji, sporo zawodników i wszystko rozgrywane w dwa dni. Moje propozycje idą w kierunku maksymalnej optymalizacji czasu i w związku z tym pozbycia się baraży gdzie się tylko da. Postuluję pozostanie przy poprzedniej propozycji lub znalezienie innego algorytmu, który rozstrzygnąłby taką sytuację bez konieczności baraży.
3) liczenie punktów w konkurencjach karabinowych. Chyba nie można sobie pozwolić na taki dualizm. Jak prowadzić potem klasyfikację zawodników, jak porównywać ich osiągnięcia zdobyte w rożnych systemach, jak odnotowywać rekordy, jak określać klasy sportowe? Jako nie-karabiniarz nie mam żadnych przemyśleń co do systemu liczenia punktów razem z dziesiętnymi. Moim zdaniem powinniśmy zdecydować się jednak na jeden system liczenia punktów. Do decyzji, czy oparty na wartościach całkowitych czy częściach dziesiętnych (choć ze względów praktycznych przeważa chyba ten pierwszy)

Dzięki guten raz jeszcze za uwagi i proszę o więcej :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • guten
  • guten Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #20269 przez guten
guten odpowiedział w temacie: Grupa Powszechna - reaktywacja

cnnhead napisał: Dzięki za głos w dyskusji. Ze strony technicznej postuluję o modyfikowanie dokumentu w trybie zmian (można szybko wyłapać nowe propozycje) oraz wypełnianie tabelki z historią zmian.
Merytorycznie zaś:
1) klasy sportowe. Rozumiem, że postulowane jest wprowadzenie 1. klasy dla pcz i psp oraz obniżenie norm dla pst. Pierwsze popieram, ale częściowo, bo proponowane wyniki są za niskie. Postulowałbym 285 dla psp i 282 dla pcz. Co do pst, to nie mam zdania, bo nie strzelam pst B)
2) baraże w kwalifikacjach do FPP. Generalnie na zawodach GP jest problem z czasem. Dużo konkurencji, sporo zawodników i wszystko rozgrywane w dwa dni. Moje propozycje idą w kierunku maksymalnej optymalizacji czasu i w związku z tym pozbycia się baraży gdzie się tylko da. Postuluję pozostanie przy poprzedniej propozycji lub znalezienie innego algorytmu, który rozstrzygnąłby taką sytuację bez konieczności baraży.
3) liczenie punktów w konkurencjach karabinowych. Chyba nie można sobie pozwolić na taki dualizm. Jak prowadzić potem klasyfikację zawodników, jak porównywać ich osiągnięcia zdobyte w rożnych systemach, jak odnotowywać rekordy, jak określać klasy sportowe? Jako nie-karabiniarz nie mam żadnych przemyśleń co do systemu liczenia punktów razem z dziesiętnymi. Moim zdaniem powinniśmy zdecydować się jednak na jeden system liczenia punktów. Do decyzji, czy oparty na wartościach całkowitych czy częściach dziesiętnych (choć ze względów praktycznych przeważa chyba ten pierwszy)

Dzięki guten raz jeszcze za uwagi i proszę o więcej :)

cnnhead adn pkt.1 - wartości podane do uzyskania klas to tylko moja propozycja po analizie wyników zeszłorocznych i tabeli z klasami dla pełnych konkurencji ale ja strzelam akurat tylko karabin więc co do pistoletu to pozostawiam temat pistoletu bardziej doświadczonym. Po ponownym spojrzeniu na te propozycje to wyniki do uzyskania poszczególnych klas w karabinie też bym podniósł:
konkurencja klasa 1 klasa 2 klasa 3
KDW 40 L: 388 , 370 , 355
KDW 3X20: 565 , 550 , 530
KPN 40 : 388 , 370 , 355
a pkt.2 - Co do baraży to kiedyś w MP i FPP GP obowiązywały i spokojnie był czas na ich rozegranie w ciągu tych dwóch dni razem z konkurencjami, myślę że teraz to powinno też się udać pogodzić (aż tak często nie występują). Lepiej aby o wejściu do finału zawodników decydował umiejętności sportowe a nie arytmetyka, więc postuluje za barażami w przypadku równych wyników.
adn pkt.3 zgadam się, być może niezbyt przemyślana propozycja, patrząc pod względem możliwości technicznych strzelnic to zasadnym będzie przyjęcie liczenia wyników konkurencji w wartościach całkowitych, natomiast finały (rozgrywane podczas MP i FPP GP) w częściach dziesiętnych.
Przeanalizuje ten dokument i jak będą jeszcze jakieś moje pomysły to podeśle. Na forum jest ograniczenie wielkości wstawianego pliku i dlatego nie zachowałem go w trybie śledzenia zmian ponieważ był problem z wstawieniem.
Pozdrawiam i oby jak najszybciej udało się wypracować wspólne postulaty i zasady rywalizacji w GP :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez guten.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • pan47
  • pan47 Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #20272 przez pan47
pan47 odpowiedział w temacie: Grupa Powszechna - reaktywacja
Zmiania w systemie kwalifikacji do FPP w konkurencjach open:

Do Finału Pucharu Polski OPEN kwalifikują się zawodnicy, którzy w co najmniej jednej konkurencji uzyskają w zawodach rund Pucharu Polski OPEN lub w Mistrzostwach Polski OPEN:

3 razy wynik na III normę
lub
2 razy wynik na II normę
lub
1 raz wynik na I normę.

Obowiązują normy zawarte w Tabeli I.

Jest pistolet standard 3 x 20 !!!!

www.pzss.org.pl/index.php?option=com_con...zenia-biece&Itemid=5

Ale strzelań Finałowych (FINAŁÓW FPP i MP OPEN) jak nie było tak niema??????


:(
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez pan47.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.107 s.