Offcanvas module

Okres ważności butli

  • Zawisz
  • Zawisz Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu #20725 przez Zawisz
Zawisz odpowiedział w temacie: Okres ważności butli
Jakieś zawody (odkąd ludzi nagle olśniło o istnieniu pewnych przepisów) już się odbyły - jak się miały sprawy? Obyło się bez większych zgrzytów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Officer_199
  • Officer_199 Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #20728 przez Officer_199
Officer_199 odpowiedział w temacie: Okres ważności butli
Dawid,
proponuję, byście poszukali na krajowym podwórku instytucji, która się tego podejmie.
Nigdy nie miałem potrzeby szukać, ale jestem przekonany, że ktoś będzie miał możliwość wykonania takiej usługi.
Wysyłka do FWB i koszt takiej usługi u Nich po przeliczeniu na złotówki zapewne mały nie będzie.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc temu przez Officer_199.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Piotr Bohdanowicz
  • Piotr Bohdanowicz Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu #20729 przez Piotr Bohdanowicz
Piotr Bohdanowicz odpowiedział w temacie: Okres ważności butli
Panie Grzegorzu, prosiłbym o jasną odpowiedź:
Czy jadąc na III PP w W-wie DT nie dopuści mnie do zawodów ppn40 z CM162 który ma kartusz z 1997r.?
Na I rundzie w Bydgoszcy kontrola techniczna broni przed zawodami nie była obligatoryjna, rozumiem , że teraz, przynajmniej dla kpn i ppn już będzie, ale czy też zawodnik bez kontroli technicznej będzie mógł strzelić konkurencję jako PK- niesklasyfikowany w komunikacie (tak jak swego czasu zawodnicy bez ważnej licencji na PP w Białymstoku?
Skoro Morini daje 20-letni okres ważności kartusza, dlaczego nawet dla tego typu sprzętu przewidziany jest okres 10-letni??? Czy to nie jest tak, że ktoś znowu wychodzi przed szereg...?
Poza tym, mam jeszcze CPM1 i aż żal ściska, że nie będę mógł strzelać z niego na zawodach, gdyż takie nowe kartusze są już praktycznie nie do dostania...:/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Rlyeh
  • Rlyeh Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu #20730 przez Rlyeh
Rlyeh odpowiedział w temacie: Okres ważności butli
Akurat do CPM-1 są do dostania nówki. Nawet taką miałem. 149 ojro cena sklepowa :woohoo:

Obyło się bez większych zgrzytów?

Zawodnicy kombinowali jak mogli, pożyczali sobie kartusze itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu #20731 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: Okres ważności butli
Moja odpowiedź jest prosta. Zgodnie z przepisami DT nie powinien dopuścić do startu z nieważnymi butlami, a jak zrobi - nie wiem. Jeśli zdecyduje się kontrolować tylko po strzelaniu to wiadomo, jaki będzie skutek.

Kilka zdań o butlach. Dziś przepytałem serwisy:

Walther - Tylko butle Hammerli miewały 20 letnią ważność. Teraz Hammerli jest kupiony przez Walther więc obowiązuje 10 lat. Jak ktoś chce to mu zrobią ważność (wymieniają zawór) za 99 euro.

Feinwerkbau - Przedłuża (po inspekcji) tylko stalowe butle i nie starsze niż 15 lat. Za 60 euro.

Steyr - Nie przedłuża i nie robi już 20 letnich.

Zgodnie z informacją, takie jest aktualne prawo UE. 10 lat i koniec. Niestety trzeba to wziąć pod uwagę.

Nikt się nie wyrywał przed szereg, przepisy obowiązują od dawna, a wybuch butli 10letniej+1miesiąc spowodował tylko, że uważniej będzie to kontrolowane.

I jeszcze interpretacja. Przepis UE dotyczy transportu butli. Czyli można używać w domu, na treningach butli z 20 letnią ważnością, ale przemieszczać można się tylko z pustą butlą. Takie prawo UE. Sorry, nie ja je tworzyłem. ISSF natomiast stwierdza jasno - 10 lat i koniec. Żadna firma nie podejmie się legalizacji butli ponad 10 latniej, bo złamałaby prawo unijne. Tyle się dowiedziałem - to przekazuję.

Pozdrawiam wciąż z Fort Benning, Puchar Świata już zakończony, ekipy wracają do siebie :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • mildot
  • mildot Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu #20732 przez mildot
mildot odpowiedział w temacie: Okres ważności butli
Czy można prosić o podanie które konkretnie prawo UE mówi o tych 10 latach?
Oraz które mówi o zakazie przemieszczania z butla starszą niż 10 lat?

Co do tego drugiego to domyślam się o które chodzi... :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.108 s.