Offcanvas module

INTERPRETACJE PRZEPISÓW ISSF 2016

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #21089 przez GGlady
GGlady stworzył temat: INTERPRETACJE PRZEPISÓW ISSF 2016
Zapraszam do zapoznania się ze skrótowym tłumaczeniem na stronie PZSS lub bezpośrednio u mnie www.lfits.pl/interpretacje/interpretacje.htm

Oryginał:
www.issf-sports.org/getfile.aspx?mod=doc...Version_May_2016.pdf

Obowiązuje od zaraz...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Zawisz
  • Zawisz Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #21090 przez Zawisz
Zawisz odpowiedział w temacie: INTERPRETACJE PRZEPISÓW ISSF 2016
O, to jak tu wrzuciłeś to skorzystam z okazji.

4. Obciążniki karabinu (7.4.2.6 i 7.4.5.c). Muszą być przymocowane trwale. Nie mogą być mocowane przy użyciu taśmy.

Mowa oczywiście o owinięciu ich taśmą? (tzn jakże popularne ciężarki do alufelg, które de facto są mocowane na taśmie dwustronnej, nie są problemem)

I to na co mi się zbierało już od pewnego czasu, co do poprzedniej interpretacji

Użycie półki w postawie innej niż stojąca - NIEDOZWOLONE. Reguluje to przepis 7.4.5.2.

Dziwny przepis, zważywszy na brak zdefiniowanych wymiarów łoża.
Przepis, na który się tam powołujesz mówi w pierwszej swojej części

Jest to każdy dodatkowy element powiększający kolbę w dół...

Pod dodatkowy, należy rozumieć, że zakładany? Więc jak ktoś w swojej pomysłowości przymocowałby go w jakiś sposób na stałe do łoża (nie wiem jak, ale już tyle rzeczy widziałem, że nie wydaje się to ani trochę nieprawdopodobne), to wtedy będzie już ok?
Wiem, że część zawodników strzela leżak w taki dziwny spoób (ba, nawet zdjęcie zawodnika, który ostatnio poprawił RP w karabinie 300m przedstawiało taki sposób trzymania karabinu) ale... No chyba nie rozumiem idei tego tak do końca :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #21091 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: INTERPRETACJE PRZEPISÓW ISSF 2016
Z interpretacjami wydawanymi przez ISSF jest zawsze taki problem, że po ogłoszeniu zaczyna się ... interpretowanie interpretacji przez sędziów. Intencja tego przepisu z taśmą dotyczy estetyki, więc zapewne nie jest problemem użycie obustronnej. Ale będę musiał się upewnić u źródła.

Sprawa półki - konkretnie ten przypadek ze zdjęcia był oceniony przez Willi Grilla, więc... Ale już używana np. przez Bartka Jasieckiego (nie mam fotki) nakładka od dołu poszerzająca łoże jest dopuszczona - to samo źródło oceniające.

Moim zdaniem jeszcze ciekawiej wygląda ten statyw do pistoletu, bo nie znam definicji, co tym statywem jest :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Dawid Migała
  • Dawid Migała Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #21092 przez Dawid Migała
Dawid Migała odpowiedział w temacie: INTERPRETACJE PRZEPISÓW ISSF 2016
Ja miałem w Monachium powiększoną rękojeść. Użyłem plastra, że by dać podparcie dla kciuka i palca wskazującego. Decyzja jury była jednoznaczna - trzeba zdjąć. Dopiero zastosowanie pasty pistoletowej do rękojeści było zgodne z przepisami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • GGlady
  • GGlady Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #21093 przez GGlady
GGlady odpowiedział w temacie: INTERPRETACJE PRZEPISÓW ISSF 2016

Dawid Migała napisał: Ja miałem w Monachium powiększoną rękojeść. Użyłem plastra, że by dać podparcie dla kciuka i palca wskazującego. Decyzja jury była jednoznaczna - trzeba zdjąć. Dopiero zastosowanie pasty pistoletowej do rękojeści było zgodne z przepisami.


Oczywiście, a po tej ostatniej interpretacji sędziowie będą jeszcze bardziej uczuleni na wszelkie taśmy klejące (wspominałem, że sędziowie zaczną interpretować interpretacje, więc...).

Jeśli użyta jest taśma obustronna (np. do mocowania ciężarków), to ja traktuję to jako mocowanie trwałe. Ale powiem tak, jakbym był zawodnikiem to bym sobie te elementy przykręcił wkrętami i śrubami na wszelki wypadek... ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Zawisz
  • Zawisz Avatar
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #21094 przez Zawisz
Zawisz odpowiedział w temacie: INTERPRETACJE PRZEPISÓW ISSF 2016
Aby tylko ta interpretacja nie doprowadziła do tego, że jedyne akceptowalne ciężarki to będą te oryginalne od producentów broni. Wszak niedawno było wspominane coś o obniżaniu kosztów. Bo te od alufelg są, jak dla mnie, zdecydowanie dobrym estetycznie rozwiązaniem.
A tak idąc dalej w kierunku tych taśm - część ludzi ma kartusze owinięte jakąś kolorową folią/taśmą. Czemu tam może to być zastosowane, a w innych miejscach nie? A co z zawodnikami, którzy mają coś naklejone na bakach? A może ktoś stwierdzi, że naklejki z kontroli technicznej też są nieestetyczne? ;) Trochę to takie abstrakcyjne podejście, ale chcę zwrócić uwagę, że wymogu szeroko rozumianej estetyki raczej nie uda się zamknąć sztywno w tego typu przepisach.

A co do tej półki to - interpretacja interpretacją, ale w gruncie rzeczy to i tak nie wiadomo o co chodzi :) także czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

EDIT:
http://http://www.baku2015.com/mm/Photo/Photo/General/03/45/63/34563_12-MD-SD.jpg
(Przepraszam, że link, ale jakoś nie umiem wstawić obrazka bezpośrednio).
np taki karabin. Wyobklejany jak choinka naklejkami z kontroli technicznej (które jak rozumiem są ok) i... jeden kawałek taśmy (na kolbie, miedzy śrubami regulacji baki) trzymający zapewne jakiś ciężarek, który już jt nieestetyczny.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 10 miesiąc temu przez Zawisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: GGlady
Czas generowania strony: 0.167 s.